Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17671 miejsce

"Tyle słońca…! Przeboje Anny Jantar" - koncert Anny Żebrowskiej

9 sierpnia, w ramach tegorocznego ArtParku, odbył się wyjątkowy koncert Anny Żebrowskiej i Mariusza Jaśki, którzy zaprezentowali największe przeboje Anny Jantar.

Mariusz Jaśko, Anna Żebrowska / Fot. Weronika TrzeciakO godz. 18 w parku im. E. Rydza-Śmigłego można było posłuchać ponadczasowych piosenek Anny Jantar. Piosenki "Bursztynowej Dziewczyny" wykonała Anna Żebrowska, artystka i wokalistka z Wrocławia, która ma głos o szerokiej skali i zróżnicowanej barwie. Na scenie towarzyszył jej Mariusz Jaśko, aktor Teatru Sabat.

Koncert, zorganizowany przez Dom Kultury Śródmieście, był wędrówką do lat 70., w których debiutowała, zdobywała nagrody i serca publiczności Anna Jantar. Niestety jej muzyczna kariera została przerwana przez tragedię. Ale pamięć o niej nie przemija, o czym świadczy chociażby ten wyjątkowy koncert.

W rolę konferansjera wcieliła się sama artystka. - Dobry wieczór. Witam bardzo serdecznie państwa wypełniających ten amfiteatr. Przeniesiemy dziś państwa razem z Mariuszem w lata 70. Część z państwa wróci tam wspomnieniami. Cześć z państwa sobie wyobrazi, jak to było w czasach, kiedy wielką damą polskiej piosenki była niezapomniana "Bursztynowa Dziewczyna". Przyszło jej żyć bardzo krótko, bo zaledwie 29 lat. Jednak pozostały po niej piosenki i pamięć wielu fanów – przywitała przybyłych Anna Żebrowska.

Anna Żebrowska / Fot. Weronika TrzeciakKoncert rozpoczął się od piosenki, o której Anna Jantar mówiła, że to recepta na szczęście - "Żeby szczęśliwym być". Anna Żebrowska już od pierwszych taktów zaskarbiła sobie uznanie publiczności, które wzrosło w refrenie: Tak mało trzeba nam i dużo tak, żeby szczęśliwym być, drugiemu szczęście dać. Wystarczy ciepło rąk, muśnięcie warg, wystarczy, żeby ktoś pokochał nas. Żeby szczęśliwym być i szczęście dać, tak mało trzeba nam i dużo tak.

Następna była piosenka, która pochodzi z repertuaru grupy ABBA. "Hasta maniana" to wielojęzyczny utwór - jej tytuł jest w języku hiszpańskim, oryginalny tekst napisany został w języku angielskim, a Anna Jantar śpiewała go po polsku. Hasta maniana jutro też jest dzień, taki sam, tylko ja. Muszę pożegnać Barcelonę już. Nie powiem jednak żegnaj, lecz 'do jutra'.

Mariusz Jaśko, Anna Żebrowska / Fot. Weronika Trzeciak- Zapraszam teraz na scenę Mariusza Jaśkę, który zaśpiewa ze mną duet Anny Jantar i Andrzeja Tenarda - "Kto umie tęsknić". Znamy ten utwór, a tęsknotę na pewno, wiemy, co to znaczy – zapowiedziała kolejną piosenkę Anna Żebrowska. Artyści cudownie zaśpiewali, prawie jak w oryginale: Kto umie tęsknić ma bogatsze sny. Kto umie tęsknić, tak jak ja i Ty. Ten posiadł miłość najprawdziwszą z wszystkich jakie są. Zatęsknij raz, a poznasz ją.

Kolejny utwór opowiadał o tańcu – "Moje jedyne marzenie", zwane też pod tytułem "Przetańczyć z tobą chcę całą noc". Niestety nie znalazł się żaden chętny do tańca wśród publiczności, choć artystka zachęcała. Mimo to zaśpiewała: Przetańczyć z tobą chcę całą noc. I nie opuszczę cię już na krok. Czekałam, jak we śnie, abyś ty objął mnie. Więc teraz już wszystko wiesz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne, ciekawe wydarzenie...świetnie opisane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.