Facebook Google+ Twitter

Tylko 13 proc. Polaków jest zainteresowanych wyborami do PE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-24 07:02

Według najnowszych sondaży, zainteresowanie głosowaniem w wyborach do Parlamentu Europejskiego deklaruje 13 procent Polaków.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Spraw Publicznych wynika, że tak niska frekwencja nie jest spowodowana powszechną opinią, że te wybory nie są istotne. Ankietowani wykazywali brak zainteresowanie ze względu na brak informacji na temat samych kandydatów.

Centrum Edukacji Obywatelskiej stworzyło ankietę, po wypełnieniu której wyborca będzie mógł się przekonać, z którym komitetem wyborczym jego poglądy polityczne są najbardziej zbieżne. Formularz znajduje się na stronie www.latarnikwyborczy.pl

Kiedy wyborca zdecyduje się już na jaki komitet wyborczy zamierza oddać swój głos, może odwiedzić stronę www.kandydaci2009.pl. Kuba Wygnański ze stowarzyszenia Art.61 zapewnia, że na tej stronie można znaleźć informacje dotyczące programów wyborczych kandydatów ze wszystkich okręgów wyborczych.

Stowarzyszenie Art.61 wysłało do wszystkich kandydatów ankietę do wypełnienia. Znajdowały się w niej pytania dotyczące kariery zawodowej, znajomości języków obcych oraz programu wyborczego. Z ponad 1300 kandydatów startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego formularz wypełniło dopiero około stu.

Eurowybory odbędą się 7 czerwca. Polacy wybiorą w nich 50 swoich reprezentantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.