Facebook Google+ Twitter

Tylko 9% Polaków myśli o swoim zdrowiu podczas wyjazdu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-22 10:32

Jedynie 9% Polaków, myśląc o tym, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas wyjazdu, zabiera ze sobą informacje o swoim stanie zdrowia, takie jak wyniki badań czy informacje o przyjmowanych lekach.Tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki MinHolder.
W okresie ferii, świąt czy wakacji nierzadko decydujemy się na wypoczynek poza domem, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, planując wyjazd, aby mieć pewność, że jesteśmy dobrze przygotowani do podróży.

Rzeczy, które w pierwszej kolejności Polacy zabierają ze sobą, myśląc o bezpieczeństwie podczas urlopu to: niezbędne dokumenty (76%), telefon z ładowarką (73%) oraz pieniądze (73%). Niemal połowa badanych (48%) zabiera ze sobą lekarstwa. Ponad jedna czwarta zabiera także przewodnik po danym miejscu (28%) lub dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne (26%). Jedynie co dziesiąta osoba (9%) uwzględniła informacje o swoim stanie zdrowia. Co o takiej kolejności wyboru sądzi lekarz?

- „Sytuacje, kiedy nagle możemy potrzebować pomocy medycznej, potrafią przydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Warto przygotować się na nie, mając stały dostęp do swoich informacji medycznych. Nie oznacza to już dzisiaj wożenia ze sobą teczki z całym plikiem dokumentów – zamiast tego wszystkie dane medyczne oraz niestandardowe informacje o naszym stanie zdrowia, możemy przechowywać w bezpieczny sposób w tzw. e-kartotece na platformie internetowej.”wyjaśnia Bartłomiej Czernecki, Dyrektor Zarządzający w Noidss Sp. Z o.o.

Należy być świadomym, że sytuacje wymagające udzielenia szybkiej pomocy mogą dotknąć każdego i to w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki e-kartotece możemy realnie pomóc służbom medycznym w takich sytuacjach. Założenie e-kartoteki na internetowej platformie MinHolderNet, umożliwia samodzielne wprowadzanie informacji o naszym stanie zdrowia, w tym również informacji o zdarzeniach niestandardowych, które nie są związane bezpośrednio z medycznym aspektem, ale mogą w niedalekiej przyszłości wpłynąć na nasze samopoczucie. Wprowadzenie danych i wykorzystanie ich przez służby medyczne umożliwia tzw. „Rescue Code”, czyli indywidualny kod przypisany do każdego użytkownika e-kartoteki, umieszczony na specjalnej opasce na rękę, karcie i etui na dokumenty. Te elementy pokazują, że posiadamy źródło wiedzy o swoim stanie zdrowia, które może wesprzeć służby medyczne w niesieniu nam pomocy.

Więcej informacji o e-kartotece można znaleźć na stronie www.minholdernet.com
(Noidss Sp. z o.o. )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.