Facebook Google+ Twitter

Tylko Cyl i Pałka wystąpią w pościgu w Hochfilzen

Do sobotnich biegów pościgowych w austriackim Hochfilzen spośród reprezentantów Polski udało się zakwalifikować jedynie Agnieszce Cyl i Krystynie Pałce.

W sobotę w austriackim Hochfilzen odbędą się pierwsze w tym sezonie biegi pościgowe w biathlonie. W tych biegach biathloniści startują zgodnie z różnicami czasowymi uzyskanymi w sprincie. Tym samym zawodnik, który pierwszy przekroczy linię mety jest zwycięzcą biegu. Bieg pościgowy rozgrywany jest na dystansie 12,5 km dla mężczyzn i 10 km dla kobiet, gdzie każdy zawodnik wykonuje 4 strzelania (2 leżąc, 2 stojąc), a każdy błąd karany jest dodatkową rundą o długości 150 m. Do biegu pościgowego awans uzyskuje najlepsza 60 z biegu sprinterskiego. Spośród Polaków taką kwalifikację zdołały uzyskać jedynie Agnieszka Cyl i Krystyna Pałka. Ta sztuka nie udała się niestety pozostałym naszym reprezentantkom i żadnemu z naszych reprezentantów, a to za sprawą słabego dziś występu biało-czerwonych w sprincie.

W najlepszej pozycji wyjściowej przed jutrzejszym biegiem pościgowym znajdują się Szwedki Anna Carin Oloffson-Zidek i Helena Jonsson oraz Rosjanka Olga Zajcewa wśród pań, a także Norweg Ole Einar Bjoerndalen i Rosjanie Nikita Krugłow i Jewgienij Ustiugow wśród panów. Zawodnicy Ci byli dziś bowiem najlepsi na trasie sprintu. Polki i Polacy spisali się natomiast generalnie słabo. Agnieszka Cyl zajęła 40. miejsce (1 kara), Krystyna Pałka 53. (1 kara), Magdalena Gwizdom 71. (3 kary), Paulina Bobak 78. (2 kary) i Weronika Nowakowska 81. (4 kary). Wśród panów natomiast najlepszy był Tomasz Sikora, który uplasował się na odległym 72. miejscu, głównie za sprawą 3 kar. Jeszcze gorzej wypadli pozostali nasi reprezentanci: Łukasz Szczurek (89., 2 kary), Mirosław Kobus (98., 3 kary) i Łukasz Witek (104., 2 kary).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nasi reprezentanci na razie wakacyjnie... miejmy nadzieje, że forma przyjdzie na ZIO:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.