Facebook Google+ Twitter

Tylko człowiek człowiekowi potrzebny jest do szczęścia

Tydzień temu, w kępińskim kościele, Joanna i Adam zostali na zawsze połączeni związkiem małżeńskim. Czy pokonają zawirowania losu, czy uda im się przetrwać razem do końca swoich dni, tak jak przysięgali w zdrowiu i chorobie? - czas pokaże.

Każdy człowiek stworzony jest do miłości, każdy z nas chce kochać i być kochanym. Łączymy się w pary, małżeństwa, a następnie idziemy w nową, nieznaną nam, drogę życia. Takie samo prawo do miłości mają też osoby niepełnosprawne, które nawet bardziej niż osoby zdrowe potrzebują tej drugiej osoby, bratniej duszy.

Asia i Adam poznali się na Warsztatach Terapii Zajęciowej. Asia jest chora na mózgowe porażenie dziecięce. Jednak choroba nie przeszkadza jej w codziennym życiu. Asia lubi bardzo zajęcia domowe. Ugotowanie dwudaniowego obiadu czy też upieczenie ciasta nie jest dla niej żadnym problemem. Jej hobby to wyszywanie, igła i nitka nie mają przed Aśką tajemnic. Jedyne czego Asi brakuje to mowa, tzn. Asia mówi, ale cicho. Ktoś kto jej nie zna może pomyśleć, że jest niegrzeczna, albo niewyraźnie mówi.

Mimo wszystko Asia od początku pobytu na WTZ uwielbiała flirtować z chłopakami. Oj, było różnie. Łzy, złość, obawa przed tym co mogło się stać (pamiętam jak pewnego razu zasłabła, a później chlipała, że jest w ciąży. Jak się okazało była to zwykła anemia). Ponieważ jest ładną dziewczyną, to zawsze u płci pięknej miała względy.

Bawiła się życiem, do czasu, kiedy na WTZ zaczął chodzić Adam. Nagle coś się zaczęło między nimi dziać. Wspólne spacery, rozmowy... trwało to długo, bardzo długo... Myśleliśmy, że to kolejny romans, ale nie, to było coś poważniejszego! Trwali w związku trzy lata. Asia została usamodzielniona na tyle, by mogła podjąć pierwszą prawdziwą pracę. Została szwaczką w zakładach dziewiarskich. Były pierwsze pieniądze i marzenia o prawdziwym wspólnym życiu. Jednak to nie było takie proste.

Adam był zdrowym chłopcem do 10 roku życia. Wtedy to na przejściu dla pieszych potrącił go samochód. Długie leżenie w szpitalu, rehabilitacja przyniosła efekty. Niestety pamiątką po tamtym wypadku jest epilepsja. Choroba ta jest uśpiona, ale choć rzadko, to jednak ataki zdarzają się. Adaś jest spokojnym facetem, troszkę apatycznym, zagubionym, powolnym. Jednak mimo swojej choroby świetnie sobie radzi w życiu.

Asia nie mieszka w miejscowości, w której pracuje. Do pracy musi dojeżdżać. To na początku był poważny problem. Adam mieszka tylko z mamą, jednak ona nie chciała Asi przyjąć w swoje progi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Piękne...jak miłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna historia, która pokazuje że choroba nie jest wstanie człowieka powstrzymać przed osiągnięciem szczęścia i realizacją swoich planów :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie tej wytrwałości im potrzeba, bo zycie jak na razie mają niełatwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pokazywanie historii zwykłych-niezwykłych ludzi jak najbardziej trafione! życzę wytrwałości w miłości młodej parze!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.08.2009 22:50

"mamy siebie to jest najważniejsze i pójdziemy razem w nową drogę życia" Piękne słowa tylko żeby dobrych ludzi było więcej, a świat nie był tak pokręcony, to na pewno uczucie które zagościło w ich sercach pomoże przetrwać Im razem w życiu nie jedną trudną chwilę. Bardzo ładnie to Iwonko opisałaś :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszmy się życiem, nie bieżmy go na serio.
Poranne słoneczko, świergot ptaszków, powiew letniego ciepłego wietrzyka to są cudowne chwile, które należy umieć dostrzec.

Jeszcze raz, wszystkiego dobrego dla młodej pary!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetne napisany artykuł!
Życzę młodej parze szczęścia i wytrwania na nowej drodze życia bo z twojego artykułu wynika że ich nowa jeszcze nie poznana droga, usłana jest samymi trudnościami i przeciwnościami a nie wszystko wygląda tak różowo jak sobie myślimy.
Iwonko serdecznie pozdrawiam i będę wypatrywać dalszych recenzji z życia młodej pary.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny i wzruszający artykuł, i dowód na to że prawdziwa miłość przezwycięży wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wzruszająca historia dająca świadectwo miłości ponad wszelkie przeciwności. Ciekawy i refleksyjny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.