Facebook Google+ Twitter

"Tylko ty" - powieść młodzieżowa

"Tylko ty" Federica Moccii to powieść młodzieżowa, która zmusza do refleksji na temat śmierci, rozstania z bliską osobą oraz walki o uczucie.

okładka / Fot. MuzaJakiś czas temu miałam okazję poznać powieść Federica Moccii - "Chwila szczęścia". O dwóch młodych Włochach, którzy poznali dwie turystki z Polski. Jak można się domyślić, wywiązał się z tego wakacyjny romans trwający kilka tygodni. Przekonali się, czym jest chwila szczęścia i jak może być ulotna. Bowiem dziewczyny opuściły słoneczny Rzym i nawet się nie pożegnały. Byłam ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów, dlatego sięgnęłam po kontynuację - powieść "Tylko ty".

Głównym bohaterem jest Nicco, 20-letni chłopak, który po nagłym rozstaniu z Alessią, poznał Anię, turystkę z Polski i się w niej zakochał. Niestety dziewczyna w tajemnicy przed nim wyjechała z Rzymu. Nicco postanawia polecieć do Warszawy, by ją odszukać. W szalonej podróży towarzyszy mu Gruby, który spotykał się z Pauliną, jej koleżanką. Na miejscu okazuje się, że to dopiero początek ich przygód, gdyż zdobyty przez bohaterów adres jest nieprawdziwy...

Nicco i Gruby to kompletne przeciwieństwa - niczym ogień i woda. Pierwszy pracuje w kiosku swojego wujka i biurze nieruchomości, jest spokojnym chłopakiem, trochę sentymentalnym i przywiązuje się do drugiej osoby. Nie ma szczęścia w miłości, najpierw zostawiła go dziewczyna, z którą był ponad rok, a potem druga wyjechała z Włoch bez słowa pożegnania. Drugi pracuje w domu, tworzy strony internetowe, jest rozrywkowy, trochę nieokrzesany. Do niedawna spotykał się z dwoma dziewczynami naraz i nawiązał romans z trzecią. Teraz leczy rany po burzliwym rozstaniu.

"Tylko ty" to dość dobra powieść młodzieżowa, choć ma kilka wad. Federico Moccia przedstawia w niej swoje złote myśli - niektóre z nich są mało zaskakujące, nie ma w nich nic odkrywczego. Czasami przeszłość nas przytłacza, zwodzi. Ukazuje fakty w lepszym świetle, wspomnienia zakrzywiają rzeczywistość, upiększają ją. Myślisz, że tak bardzo zależy ci na twojej byłej. A zależy ci tylko dlatego, że jest twoją byłą, nie pamiętasz już nudy, niekończących się kłótni, ostatnich ciężkich tygodni przed rozstaniem.Co mnie nieco raziło, to zbyt dużo wulgaryzmów jak na powieść młodzieżową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.