Facebook Google+ Twitter

" .... tym gorzej dla prawa"

Z pozoru informacja jakich wiele. Ale tylko z pozoru, bo sedno sprawy tkwi głębiej.

15 grudnia (środa) w głównym wydaniu „Faktów” – programie lokalnym telewizji Wrocław – pod tytułem „Samowola budowlana” podano informację, że wybudowany w Karpaczu hotel Gołębiowski nie uzyskał zgody organu nadzoru budowlanego w Jeleniej Górze na użytkowanie. Powód? Budynek hotelu posiada dwie kondygnacje więcej niż zakładał to zatwierdzony przez organ architektoniczno-budowlany projekt budowlany. Taka zmiana zdefiniowana jest w prawie budowlanym jako zmiana istotna, dopuszczalna jedynie po uzyskaniu decyzji o zmianie pozwolenia na budowę. Budynek podwyższono bez takiej decyzji, co stanowi właśnie samowolę budowlaną.

Podano również, że wyższy o te dwie kondygnacje budynek jest niezgodny z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania.

W tej sytuacji organ nadzoru budowlanego nie mógł zadecydować inaczej, jak właśnie odmówić wydania zgody na użytkowanie hotelu i wezwać do rozbiórki „nadprogramowych” pięter.

Nie wspomniano jednak o tym, czy oprócz tych decyzji wymierzono obligatoryjną karę w związku ze stwierdzeniem w trakcie obowiązkowej kontroli organu nadzoru budowlanego nieprawidłowości w zakresie kubatury, wysokości i liczby kondygnacji.

A mimo to inwestor/właściciel hotelu przyjmuje rezerwacje na pobyt w nim, prezentując tym samym stanowisko, że jeśli coś jest niezgodne z prawem, to tym gorzej dla prawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Widziałem latem to gmaszysko. Ma się jak pięść do nosa w Karpaczu. Ciekawe ile będzie kosztowało usankcjonowanie naruszeń budowlanych i jaka będzie odpowiedzialność. I czy w takim stanie obiekt może zostać dopuszczony do użytku, czy też czasami nie powinno się zając innego hotelu Gołębiowski do czasu doprowadzenia tego w Karpaczu do stany zgodnego z prawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.