Facebook Google+ Twitter

Tym razem cudu nad Wisłą już nie było

Dwie ważne bitwy warszawskie, które odegrały zasadniczą rolę w obronie Warszawy i Polski, to Bitwa warszawska zwana cudem nad Wisłą oraz Powstanie Warszawskie. W pierwszym przypadku pomogła nam Opatrzność, a w drugim już nie brała udziału.

 / Fot. blog.onetBitwa warszawska zwana cudem na Wisłą, to wygrana bitwa która zadecydowała o niepodległości Polski. Chociaż genialny manewr Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego doprowadził do zwycięstwa i uznania tej bitwy za 18 z przełomowych bitew w historii świata, to jednak bardzo szybko uznano ją za cud. Czy to nie naturalne, że cud ten spowodowała Królowa Polski, której widok tak zszokował niewierzących bolszewików, że przerażeni zwiewali? Ten widok zszokował prawosławnych bolszewików, natomiast dzielnym polskim katolickim bohaterom wzmacniał ducha walki. Tylko po co tam walczono skoro bolszewicy na sam widok Królowej Polski uciekali?

Jak co roku 1 sierpnia obchodziliśmy kolejną już rocznicę godziny „W”. Miasto zamarło w bezruchu, syreny wyły, prezydent przemawiał, akademie "ku czci", grupy rekonstruktorów pokazywały jak z honorem się walczy itp. Minęło 63 dni i panuje martwa cisza. Wczoraj i dzisiaj rekonstruktorzy już nie rekonstruują, bo widocznie nie mają już takich eksponatów. Warszawę której miało już nie być, odbudował za pomocą "cegiełek" naród, a ci wstrętni polscy komuniście wyznaczali tylko plany. To dzisiaj rekonstruktorzy powinni pokazywać naszej wspaniałej patriotycznej młodzieży i polskim elitom jak wspaniale wyglądało nasze moralne zwycięstwo.

Dzisiaj milczy nawet Opatrzność, a w kościołach nie odprawia się modlitw za tyle straconych dusz. Czyżby Opatrzność się wstydziła, że tym razem nie pomogła? Opatrzność Powstaniu Warszawskiemu już nie pomogła, bo widocznie Opatrzność tak jak nasi politycy nie lubią przegranych bitew.

Nasza Polska Hierarchia rzymskokatolicka bardzo lubi umniejszać rolę dowódców w wygranych bitwach, by ich miejsce zajęła Opatrzność, a w bitwach przegranych pokazywać tylko geniusz dowódcy w początkowej fazie, i unikać zbytniego eksponowania roli Opatrzności.

Może ktoś wie jaki może być inny powód milczenia Opatrzności?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.