Facebook Google+ Twitter

Tym żyją bramy

Obrazy początkującego artysty Adama Brzezowskiego można oglądać od 16 grudnia 2008 roku do 10 stycznia 2008 w Galerii 1 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

- Brama zaprosiła mnie do wejścia i do poznania jej mieszkańców - mówi Adam Brzezowski, pochodzący z Huciska na Podkarpaciu student Wydziału Artystycznego UMCS. Pierwszy raz z malarstwem spotkał się w technikum, gdzie jak mówi "wpadł mu w ręce album malarstwa naturalistycznego". Od tej pory tworzy. Na początku były to rysunki o tematyce fantastycznej, wykonane ołówkiem. Potem zaczęły powstawać obrazy.

Wernisaż zatytułowany "Brama" jest efektem dwuletniej pracy malarza. Przez ten czas obserwował ludzi żyjących w kamienicach. Zdaniem twórcy obrazy należy przemyśleć. Proces tworzenia opiera się w dużej mierze na obserwacji świata, a na to potrzeba czasu.

- Bramy mają swoje historie. To część kamienicy, w której żyją ludzie. Oni mają swoje problemy, których my nie zauważamy - uważa artysta. Jego dzieła przedstawiają postacie, które żyją w świecie zapomnianym przez nas. Są to osoby wywodzące się z tak zwanego marginesu społecznego. Tematem jednego z obrazów jest starsza kobieta z podbitym okiem, na innym z kolei widać anorektyczkę. Można też zobaczyć leżącą na podłodze nieprzytomną kobietę obok której siedzi dziecko.

Brzezowski chce, żeby odbiorcy zastanowili się nad motywami, jakie kierują postępowaniem tych ludzi. Nie chodzi o to, żeby zobaczyć obraz i zapomnieć, ale by skłonić oglądającego do refleksji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.