Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3393 miejsce

Tymczasowy numer telefonu także w Polsce?

Już niedługo internauci po raz kolejny będą mogli skorzystać ze strony, która zaoferuje im możliwość korzystania z tymczasowego numeru telefonu. Za jedną z głównych zalet tej funkcji uważa się to, że każdy, kto zechce z niej skorzystać, będzie mógł sam zadecydować jak długo, numer ten będzie ważny. Opcja, może szczególnie zainteresować osoby, które nie chcą zbyt często podawać swojego prawdziwego numeru.

 / Fot. Mikołaj Suchan/DZPlanuje się ponowne wprowadzenie tej funkcji w USA. Kolejne mają być Kanada i Europa. Numer, który już wcześniej udostępniał tę usługę, nie podaje dokładnego terminu jej ponownego uruchomienia. Czy opcja ta ma szansę stać się popularna w Polsce? - Podobne usługi funkcjonują w zakresie przekierowania poczty elektronicznej i raczej nie spotykają się one z masowym wykorzystaniem. Myślę,że podobnie będzie w przypadku oferty przekierowań telefonicznych - tłumaczy Michał Jakubowski z easyCALL.pl.

Potrzeba zwiększenia swojej anonimowości sprawiła, że ludzie chętnie korzystają również z tymczasowego adresu e-mail. - Potrzeba anonimowości jest też pochodną chęci uniknięcia spamu. Jeśli nie podajemy prawdziwych danych i korzystamy z tymczasowego adresu e-mail, chronimy się przed spamem. Z tego co wiem, moi znajomi korzystają z serwisu głównie w celu szybkiej rejestracji na forum na którym poszukują jakiejś informacji - tłumaczy Piotr Jurkiewicz z serwisu http://www.no-mail.pl. Dostrzega on jednak zasadniczą różnicę pomiędzy usługami. - Numer telefonu, który wygasa po jakimś czasie, tworzony losowo, nie przypisywany na stałe do osoby, brzmi bardzo kusząco. W porównaniu do tymczasowego adresu e-mail, tymczasowy numer telefonu daje więcej możliwości jednak nie koniecznie muszą one być zgodne z prawem – przestrzega.

Jak się okazuje to nie kwestia ewentualnego braku zainteresowania może stanąć na przeszkodzie wprowadzenia funkcji tymczasowego numeru telefonu. Problemem nie powinny być również kwestie techniczne. Opcja działa bardzo prosto. Wszystkie połączenia wykonane na tymczasowy numer, zostają automatycznie przekierowane na ten prawdziwy. Dzwoniący nie ma możliwości dostrzeżenia takiej operacji. - Usługa jest rzeczywiście bardzo prosta. Nowością w omawianej funkcjonalności jest jednak fakt, że przekierowanie samoistnie wygasa po zadanym czasie - dodaje Michał Jakubowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

a czy to nie pomoze np dzieciakom dzwonić do szkoły z powiadomieniem o bombie i bycia anonimowym?

jakoś tego nie widze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe. Osobiście jestem transparentny i przywiązany do stacjonarnych rozwiązań telekomunikacyjnych...ale lubię takie gadżety!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.