Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20156 miejsce

Tymek-Niedymek, czyli "nie" dla papierosów

Inowrocław wraz z Fundacją „Oddech Nadziei dla Cierpiących na Choroby Płuc i Oskrzeli” w Bydgoszczy, realizuje program antynikotynowy dość nietypowo przygotowując teledysk „Tymek-Niedymek”.

Teledysk powstał w ramach programu fundacji realizowanego wraz z miastem Inowrocław dotyczącego akcji antynikotynowej pn. „Uwolnijmy dzieci od dymu tytoniowego” w scenerii inowrocławskiej tężni solankowej przygotowano teledysk do piosenki „Tymek-Niedymek”. Film promuje cele programu i sposób wskazuje problem szkodliwości palenia tytoniu. Autorem słów piosenki „Tymek-Niedymek” jest Zbigniew Śląski, muzyki – Krzysztof Krymer. Teledysk można obejrzeć na stronie internetowej z filmem.

W 2007 r. miasto przystąpiło do realizacji programu „Uwolnijmy dzieci od dymu tytoniowego”, prowadzonego przez Fundację „Oddech Nadziei dla Cierpiących na Choroby Płuc i Oskrzeli”. Cel akcji to stworzenie sieci szkół i domów bez dymu nikotynowego. Dzieci z placówek objętych akcją uczyły się jak niedobre dla ludzi są papierosy, otrzymały również maskotki "Tymka-Niedymka" z plakietką "Nie pal przy nas". Jak wyjaśnił
naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Grzegorz Gąsiorek - dzieci miały roztoczyć nad nim opiekę, ponieważ jeśli w otoczeniu dzieci będą palone papierosy, pluszaki będą brzydko pachniały. W tym roku Inowrocław jako pierwsze miasto w Polsce realizuje program we wszystkich szkołach podstawowych.

Informacja na podstawie http://www.inowroclaw.pl/index.php?news_id=2696

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zdrowie jest najważniejsze. Wielu dochodzi do tego zbyt późno.
Piotrze, masz rację. Popróbowałem tylko kilka różnych gatunków i na tym skończyłem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.04.2009 14:40

moim skromnym zdaniem surowo wzbronione winno być palenie we wszystkich miejscach publicznych, chcesz sie truć - truj się we własnym smrodzie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach, pamiętam ten zapach "popularnych" czy "radomskich". Mniam.
Prawie nic nie jest teraz takie, jak wtedy...
:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.