Facebook Google+ Twitter

Tymon Tymański i Alfred Hitchcock w łódzkiej "Wytwórni"

3 grudnia w łódzkim klubie "Wytwórnia" w ramach cyklu "Wytwórnia osobliwości" zespół Tymon & The Transistors zaprezentuje autorski podkład do filmu Alfreda Hitchcocka "Lokator".

Tymon & Transistors - Carpe Diem Katowice 18.04.2004 / Fot. Rubin / http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Tymon_w_Carpe11.jpgTymon Tymański to znany kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów i felietonów, prozaik, twórca polskiej sceny yassowej. Prócz twórczości solowej Tymański jest założycielem dwóch zespołów muzycznych. Jeden z nich to Tymon & The Transistors. Z projektem tym wydał dwie płyty: "Wesele" będącą soundtrackiem do znanego filmu Wojtka Smarzowskiego z 2004 roku, o tym samym tytule i drugą zatytułowaną "Don't Panic! We're From Poland".

„Lokator" to film z 1927 roku nazywany pierwszym prawdziwym "Hitchcock Picture”. Opowiada on historię "Mściciela" - seryjnego zabójcy kobiet w Londynie. W dziele tym odnajdziemy wszystkie charakterystyczne elementy stylu Hitchcocka: fabułę opowiadającą o człowieku wciągniętym w wir niezrozumiałych, śmiertelnie niebezpiecznych zdarzeń, grę z oczekiwaniami widza, suspens i oczywiście zaskakujące zakończenie.

W najbliższą środę, 3 grudnia w łódzkim klubie "Wytwórnia" przy ul. Łąkowej 29 (wejście od al. Mickiewicza), Tymon & The Transistors zaprezentuje Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29 / Fot. Arkadiusz Urbanowiczpubliczności własną wersję podkładu muzycznego do filmu "Lokator" Hitchcocka. Wydarzenie to uświetni wystawa rzeźb studentki łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych - Karoliny Żyniewicz. Początek o godzinie 20:00.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 12 zł (8 zł z Kartą Wytwórnia) do nabycia w klubie "Wytwórnia" oraz za pośrednictwem serwisów internetowych: www.bileteria.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, lub bezpośrednio przed występem w cenie 12 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.