Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko do polityków: Bez plotek grypie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-31 13:50

Premier Julia Tymoszenko zaapelowała do polityków o nierozsiewanie plotek dotyczących epidemii grypy AH1N1 na Ukrainie. Jednocześnie władze nie są w stanie zaprezentować wspólnego stanowiska, chociażby w kwestii liczby zachorowań i zgonów.

Według Ministerstwa Zdrowia, zanotowano 13 zachorowań, w tym jedno śmiertelne. Z kolei prezydencka Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony informuje, że zanotowano 16 przypadków grypy AH1N1, z czego 4 osoby zmarły.

Władze nie udostępniają pełnej informacji, jednocześnie premier Julia Tymoszenko apeluje o nierozsiewanie plotek dotyczącej epidemii grypy. „Nie ma żadnej dżumy i innych egzotycznych przyczyn zachorowań" - podkreśliła.

17 stycznia na Ukrainie odbędą się wybory prezydenckie, więc wszyscy politycy zapewniają o tym, że na zachodnią Ukrainę dotrze odpowiednia pomoc, a braki preparatów medycznych zostaną uzupełnione. Na razie jednak nikt z władz lokalnych nie potwierdził otrzymania pomocy. Jednocześnie prezydent i premier sprzeczają się o to, kto odpowiada za opóźnienie w stworzeniu laboratoriów pozwalających na przeprowadzanie analiz dotyczących nowej grypy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.