Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko: "Do władzy powraca azarowszczyzna"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-11 14:11

Była ukraińska premier Julia Tymoszenko powiedziała, że nowa koalicja i rząd zostały stworzone niezgodnie z prawem. Jej zdaniem, przed ich powstaniem wprowadzono zmiany w regulaminie Rady Najwyższej Ukrainy sprzeczne z konstytucją.

Była premier, która teraz -jak twierdzi- stanęła na czele zjednoczonej opozycji, powiedziała, że do władzy wróciła tak zwana "azarowszczyzna". Tak określano politykę Mykoły Azarowa w czasie, gdy był u władzy w latach 2002 - 2005. -Oznacza to megakorupcję, rozkradanie państwa, gnębienie małego i średniego biznesu- zaznaczyła Julia Tymoszenko. Według niej, rząd jest złożony z oligarchów bądz też ich reprezentantów. Silna jest szczególnie reprezentacja firmy RosUkrEnergo, którą Julia Tymoszenko usunęła z pośrednictwa w handlu gazem między Ukrainą a Rosją. Była premier zapewniła przy tym, że będzie walczyć z każdym przypadkiem naruszenia prawa przez nowy rząd. -Zrobię wszystko, co ode mnie zależy, aby Ukraina nie zawróciła w stronę przeszłości - podkreśliła Julia Tymoszenko.

Sprawę powołania nowej koalicji bada obecnie Trybunał Konstytucyjny. Jeśli okaże się, że powstała ona niezgodnie z konstytucją, Julia Tymoszenko liczy na ogłoszenie przedterminowych wyborów. W skład nowego sojuszu wchodzą Partia Regionów, komuniści, Blok Łytwyna oraz pojedynczy deputowani z Naszej Ukrainy i Bloku Julii Tymoszenko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.