Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko kupuje głosy przed wyborami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-27 10:23

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko masowo wydaje akty własności ziemi oraz organizuje sklepy z tańszymi produktami. Zdaniem portalu „Ukraińska Prawda", nosi to charakter kupowania głosów wyborców przed styczniowymi wyborami prezydenckimi.

Akty własności ziemi były wydawane już od dawna, ale trzeba było na nie długo czekać i przekazać pewną sumę pieniędzy odpowiedniemu urzędnikowi. Teraz procedura została znacznie przyspieszona. Wręczanie aktów odbywa się często w obecności przedstawiciela lokalnego biura partii Julii Tymoszenko, Ojczyzna. Do aktu dodawana jest ulotka z wizerunkiem premier.

Inna praktyka to organizacja tak zwanych sklepów socjalnych, w których można kupić taniej na przykład ubranie, czy produkty spożywcze. Takie placówki powstały w kilku miejscowościach obwodów żytomierskiego i równeńskiego. Logo sklepu zawiera czerwone serce, symbol Bloku Julii Tymoszenko, na witrynie i w środku wiszą plakaty ze zdjęciami premier.

„Ukraińska Prawda" zarzuca także Julii Tymoszenko manipulowanie mediami - ostatnia konferencja prasowa była zorganizowana we wrześniu, a do politycznych talk-show z udziałem premier zapraszani są tylko ci dziennikarze, których zaakceptuje jej sztab. Podobnie postępuje także przywódca opozycji Wiktor Janukowycz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.