Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko nie pojedzie na szczyt Partnerstwa Wschodniego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-07 10:55

Oficjalną przyczyną nieobecności premier jest tragedia w Dniepropietrowsku, gdzie w pożarze w kasynie zginęło, według różnych danych, od 9 do 10 osób.

Mimo że stworzono już specjalną komisję rządową, na czele której stanął minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych Wołodymyr Szandra, Julia Tymoszenko chce sama kontrolować przebieg prac. W wyniku pożaru zniszczony został jedynie parter 4-piętrowego budynku, gdzie mieściło się kasyno.

Jest to już drugi przypadek odwołania przez premier wizyty w kraju Unii Europejskiej po niedawnych odwiedzinach w Moskwie. W piątek 30 kwietnia, dzień po powrocie z Rosji, Julia Tymoszenko odwołała swoją wizytę do Polski, jak tłumaczyła musiała osobiście musi zająć się wypłatami emerytur i pensji oraz stanem budżetu.

Ukrainę na szczycie Partnerstwa Wschodniego będzie dziś reprezentował Wiktor Juszczenko. Wcześniej sam prezydent włączył premier w skład delegacji do Pragi. Dzisiejsza decyzja Julii Tymoszenko może stać się powodem kolejnego konfliktu z Wiktorem Juszczenką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.