Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko nie uzna wyników wyborów?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-09 08:33

Julia Tymoszenko nie uzna wyników niedzielnych wyborów prezydenckich. Premier zaleciła swoim prawnikom przygotowanie pozwów do sądów.

 / Fot. Shemetov Maxim PAP/EPAPortal „Ukraińska Prawda", powołując się na własne źródła, pisze, że w czasie posiedzenia klubu parlamentarnego swojego ugrupowania, premier zdecydowanie odrzuciła możliwość uznania zwycięstwa Wiktora Janukowycza. Julia Tymoszenko nie wyklucza organizacji trzeciej tury wyborów.
Premier spotkała się jednak z opozycją części deputowanych swojej frakcji w Radzie Najwyższej. Wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Mykoła Tomenko opowiedział się za uznaniem wyników niedzielnego głosowania i przejściem do opozycji.

Nestor Szufrycz z Partii Regionów podkreślił, że ewentualne procesy sądowe opóźnią objęcie urzędu przez Wiktora Janukowycza o 2-3 tygodnie. - Myśleliśmy, że idziemy już do Europy, ale zostaliśmy na Ukrainie - powiedział polityk komentując groźby premier.

Po przeliczeniu prawie stu procent głosów, Wiktor Janukowycz zdobył 48,81 proc. głosów, a Julia Tymoszenko 45,61 proc., Pozostali wyborcy zagłosowali przeciwko dwóm kandydatom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.