Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko pisze do Janukowicza: "Żyję w celi, do której Pan mnie wtrącił"

Współautorzy: Milena Lutomirska

Była premier Ukrainy napisała list otwarty do prezydenta kraju, Wiktora Janukowycza. W dokumencie opublikowanym na stronie internetowej Tymoszenko, skazana na siedem lat więzienia polityk w drwiącym stylu krytykuje postępowanie byłego szefa Partii Regionów.

 / Fot. EPA/SERGEY DOLZHENKOW liście Tymoszenko nie nawiązuje do swojej sytuacji życiowej, ale pisze do Janukowycza w interesie kraju. "Chcę dać ci kilka rad, które mam nadzieję pozwolą ci, uniknąć fatalnych błędów (...) i pozwolą zachować kraj dla przyszłych pokoleń" - pisze.

Uważa, że największym błędem Janukowycza było zakończenie procesu zjednoczenia z Unią Europejską. Wzywa prezydenta Ukrainy, aby nie oddawał Rosji kontroli nad ukraińskimi gazociągami, które są jedynym zasobem strategicznym kraju. Oskarża go o nepotyzm, kłamstwa oraz brutalną, bezczelną i otwartą kradzież mienia państwowego.

Była premier Ukrainy zarzuca Janukowyczowi, że otoczył kraj murem i zamknął go przed Europą. Sugeruje, że najlepszą możliwością na biznes jest aktualnie produkcja drutu kolczastego.

"Przestudiowałam anatomie dyktatury całkiem nieźle. Jej główną cechą jest to, że zawsze się kończy. I to zawsze haniebnie" - pisze Tymoszenko, przypominając kiepski koniec rządów Muammara Kaddafiego.

Pełna treść listu: strona internetowa Tymoszenko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rodowicz
  • Rodowicz
  • 29.12.2011 23:45

@ pinokio Marionetki nie mają autorytetu. Marionetki Rosji również a jest nim Janukowycz. Woli związać  Ukrainę z Rosją a jednocześnie coś wykorzystać od Unii Europejskiej. Jego gra jest wyraźnie widoczna. Ale tak się nie uda. Żeby mężczyzna tak się bał panicznie jednej baby,że aż musi ją trzymać w więzieniu? To po prostu śmieszne i kompromitujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pinokio
  • pinokio
  • 29.12.2011 10:23

siedz cicho cwaniaro.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 28.12.2011 20:49

Żal mi jest Julii Tymoszenko. Bardzo jej współczuję,że ona nawet nie może się obronić w tej chwili przed złem,które ją spotkało. Z pewnością jej sytuacja się zmieni w przyszłości. Mam nadzieję,że ona to wszystko jednak przetrzyma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.