Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko pozostanie w więzieniu. Czy Ukraina ma rację?

Tymoszenko zmienia linię obrony – nie jest już upartym, stawiającym warunki więźniem politycznym, lecz na wszystko zgadzającą się „ofiarą” systemu.

Była premier Julia Tymoszenko, kierując się szlachetnymi pobudkami – integracją europejską Ukrainy, zgadza się na każde rozwiązanie, które zaproponuje misja Coxa-Kwaśniewskiego. W piśmie skierowanym do świata mediów podkreśla swoją wspaniałomyślność, a dotychczasowe warunki, które stawiała osobiście lub za pośrednictwem kolegów partyjnych, nazywa prowokacją, sugerując, że ich nie było. Zwraca uwagę, że zawsze i z wdzięcznością przyjmowała każdą propozycję misji Coxa-Kwaśniewskiego, co oczywiście jest nieprawdą, bo dopiero na początku października br. zgodziła się na ewentualny wyjazd na leczenie do Niemiec. Dotychczas bowiem kategorycznie odrzucała taką możliwość. Zapowiedziała, że opozycja, co prawda, poprze ustawę, która pozwoliłaby byłej premier wyjechać na leczenie do Niemiec, ale tylko taką, która docelowo przewiduje jej uwolnienie, podaje BBC Ukraina. To jest właśnie przykład na to, jak Tymoszenko nie stawia żadnych warunków…

Oświadczenie Tymoszenko ukazało się w dniu, kiedy minister sprawiedliwości Ukrainy, Olena Łukasz, poinformowała, że nie ma mowy o ułaskawieniu byłej premier bez zakończenia dwóch toczących się postępowań sądowych przeciwko niej, a które to Tymoszenko notorycznie ignoruje. Z tego właśnie powodu 24 października komisja ds. ułaskawień nie zajmowała się wnioskiem o ułaskawienie byłej premier, który złożyła misja Coxa-Kwaśniewskiego, informuje agencja UNIAN. A swoją drogą, ten wniosek nie podlega uwzględnieniu z formalnego punktu widzenia, gdyż został złożony przez osoby trzecie, podczas gdy przepisy jasno określają, że osadzony powinien osobiście podpisać się pod prośbą o ułaskawienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sześć sposobów na uwolnienie "pięknej Julii" wg sekcji rosyjskiej BBC:

http://www.bbc.co.uk/russian/international/2013/10/131030_6_ways_to_free_timoshenko.shtml

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.