Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko: Stwórzmy ukraińską koalicję jedności narodowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-20 16:38

Ukraińska premier Julia Tymoszenko podjęła kolejną próbę niedopuszczenia do wyborów parlamentarnych. Zaproponowała utworzenie szerokiej koalicji wszystkich partii w Radzie Najwyższej Ukrainy.

Na spotkanie z premier przyszli jedynie przedstawiciele jej ugrupowania, partii komunistycznej oraz część proprezydenckiej Naszej Ukrainy-Ludowej Samoobrony. Julia Tymoszenko twierdzi, że powołanie koalicji jest konieczne w obliczu kryzysu gospodarczego. - Wybory dzisiaj są tożsame z wydłubaniem dziury w łodzi przy silnym sztormie - powiedziała premier.

Prezydent Wiktor Juszczenko twierdzi, że kryzysem ma się zajmować nie rząd, a przede wszystkim podległa głowie państwa Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Z kolei Partia Regionów uważa, że inicjatywa premier to próba zdjęcia z siebie odpowiedzialności za kłopoty w gospodarce.

Julia Tymoszenko stara się za wszelką cenę nie dopuścić do wyborów parlamentarnych. Jej przedstawiciele blokowali sądy, które mogły mieć wpływ na rozpoczęcie kampanii. Premier stara się także storpedować jej finansowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.