Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko trafiła do szpitala. Zajmie się nią lekarz z Niemiec

Od dłuższego czasu trwa batalia o uwolnienie z więzienia Julii Tymoszenko. Ciężko chora na kręgosłup była premier Ukrainy została w środę przewieziona karetką pogotowia z kolonii karnej w Charkowie, do miejscowego szpitala kolejowego.

Sonda

Czy obawy Tymoszenko ws. wyboru lekarza z innego kraju są słuszne?

 / Fot. PAP/EPA/UKRPRAVDATVP Info podała, że opozycjonistkę Julię Tymoszenko transportowano w karetce pogotowia eskortowanej przez wozy milicyjne pod ochroną oddziału służby specjalnej "Berkut". Przed charkowskim szpitalem - podały ukraińskie media - zgromadzili się zwolennicy Julii, którzy wznosili okrzyki "Wolność dla Julii!"

Według mediów, kolumna pojazdów milicyjnych chroniących karetkę pogotowia opuściła żeńską kolonię karną w Charkowie, gdzie była premier odbywa wyrok siedmiu lat więzienia, o godz. siódmej rano (szóstej czasu polskiego). Do szpitala kolejowego konwój dotarł godzinę później.

Służba więzienna, po wstępnych oględzinach lekarskich pacjentki, wydała oświadczenie, że zdaniem lekarzy "w porównaniu z ostatnimi dniami, stan jej zdrowia nie uległ pogorszeniu" – podało TVP Info.

Córka Julii Tymoszenko, Jewhenija, poinformowała we wtorek, 8 maja, że w środę, jej matka zamierza przerwać strajk głodowy, który prowadzi w więzieniu w proteście "przeciwko zastosowaniu wobec niej siły".

Jewhenija Tymoszenko przekazała mediom, że niemiecki doktor Lutz Harms ma najpierw "pomóc mamie, począwszy od środy, w zakończeniu głodówki". Procedura ta zajmie do dwóch tygodni, po czym może się rozpocząć leczenie schorzeń kręgosłupa Julii Tymoszenko".

Według Jewheniji Tymoszenko, także w środę doktor Lutz Harms zbadał jej mamę i "przekazał jej orzeczenie niemieckich lekarzy, którzy są zdania, że leczenie należy zacząć niezwłocznie, gdyż w przeciwnym razie grozi inwalidztwo". Jewhenija podkreśliła przy tym, że jej matka zgodziła się na przewiezienie do szpitala tylko dlatego, że doktor Lutz Harms ma być "cały czas przy niej obecny".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Zbig
  • Zbig
  • 14.05.2012 13:59

Ktoś może jej źle zrobić tą operację. Nie należy się dziwić,że nie ma zaufania w takiej sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Henryk
  • Henryk
  • 14.05.2012 10:52

Tymoszenko jest więziona i nie ma zaufania do lekarzy ukraińskich i tego,jak będzie wykonana operacja. Oprócz tego ,że powinna się poddać szybko operacji,grozi jej zanik mięśni nóg,gdyż od dawna nie chodzi. Przede wszystkim jest jednak wykańczana psychicznie procesami z fałszywymi dowodami,świadkami,oskarżeniami. Poza tym jest osobą pozbawioną wolności a więc normalnego życia. Jest od dawna zagrożona i żyje tylko dlatego,że świat się o nią upomina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli tak, to wypada mi przeprosić autora. Ciekaw jestem kto ułożył tę sondę... mimo wszystko sondy powinni tworzyć autorzy tekstów i wtedy wszystko byłoby jasne... a tak to wychodzą takie "kulki"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, podzielam Twoje zdanie na temat sondy, ale jeśli się nie mylę, to autorzy artykułów nie mają z treścią sond nic wspólnego. To taki bonus od redakcji;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie, jak napisała pani Jadwiga, sonda idiotyczna.

A do tego autor pokazał, że ma braki w tworzeniu sond/zapytań. Ta z artykułu jest niekompletna (bo co jeśli nie wiem, nie mam zdania etc).

Kolejne... Niemcy napisane z małej litery.

No i same pytanie głupie... Tymoszenko obawia się lekarzy z Ukrainy a nie tych z zagranicy (co sugeruje pytanie).

Cóż... autor opanował nieźle streszczanie informacji, jednak o temacie który porusza, najwidoczniej pojęcie ma znikome.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 09.05.2012 18:57

@ Panie Cybruch , a w necie pisze ,że Kaczyński dostał po nosie od Michalika za namawianie do bojkotu ...ja tak podrzucam temat . Tymoszenko gra swoją politykę a politycy się lansują .

Komentarz został ukrytyrozwiń

SONDA idiotyczna:
nikt z odpowiadających nie ma podstaw do wyrażania sensownej opinii o umiejętnościach fachowych lekarza z Niemiec czy lekarzy ukraińskich.
Wszędzie bywają lekarze przeciętni, artyści w swych fachu jak i konowały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Tymoszenko cierpi na przepuklinę kręgosłupa czyli na dyskopatię, która objawia się rwą kulszową .
http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/ukraina-tymoszenko-wleczona-po-korytarzu-szpitala-w-kijowie_215759.html
Schorzenie jest bolesne, w cięższych przypadkach wymaga operacji i rehabilitacji. Nie zagraża życiu, ale nie leczone zagraża niedowładem kończyny dolnej (najczęściej prawej) z charakterystycznym opadaniem stopy.
W przypadku tzw. dyskopatii medialnej (wypadnięcia dysku w kierunku rdzenia kręgowego) ucisk na rdzeń powoduje zanik bólu, zanik mięśni i niedowład obu kończyn dolnych; wykonana w porę operacja pozwala na przywrócenia życiowej sprawności.
Wiem, bo "przećwiczyłam" na sobie mając lat 37.

Więcej na temat przepukliny kręgosłupa tu:
http://www.kregoslup.za.pl/index.php?strona=przepuklina

Komentarz został ukrytyrozwiń
popapraniec
  • popapraniec
  • 09.05.2012 18:10

Degler. zwal ten kaptur z łepetyny a moher załóż. Twarzowo bardziej ci bedzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
popapraniec
  • popapraniec
  • 09.05.2012 18:09

@Adam Degler, Ale ty ze swoja inteligencja do piet nie dorastasz Cybruchowi. Złośc z zazdrości cie rozsadzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.