Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko uda się w sobotę do Moskwy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-15 07:53

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko uda się w sobotę do Moskwy. Oficjalnie celem wizyty są rozmowy z jej rosyjskim kolegą Władimirem Putinem.

Julia Tymoszenko zabiegała wczoraj o rozmowę z Władimirem Putinem przez cały dzień. Połączenie udało się uzyskać koło północy - premierzy ustalili, że spotkają się w sobotę w Moskwie, gdzie mają odbyć się międzyrządowe rosyjsko-ukraińskie rozmowy na temat tranzytu i handlu gazem w tym roku. Biuro prasowe Julii Tymoszenko informuje, że rozmowy były konstruktywne i premier ma nadzieję na rozwiązanie wszystkich problemów.

Jednocześnie Julia Tymoszenko wysłała do Władimira Putina telegram, gdzie po raz kolejny przedstawiła krytykowaną wielokrotnie przez Moskwę propozycję. Zagwarantowała bowiem, że Ukraina z gazu przesyłanego przez ten kraj zabierze 8 procent paliwa, które posłuży do technicznej obsługi tranzytu. Kijów zapłaci za nie później.

W sobotę 17 stycznia, w Moskwie, ma się odbyć szczyt odbiorców i krajów tranzytowych rosyjskiego gazu. Wcześniej, Julia Tymoszenko powiedziała, że takie spotkanie powinno być zorganizowane na neutralnym terytorium. Biuro prasowe premier nie informuje, czy będąc w sobotę w Moskwie, Julia Tymoszenko uda się na szczyt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.