Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko: Walczymy o każdy głos. Każdy głos to los Ukrainy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-07 21:18

Tymoszenko nie uznaje rezultatów sondaży, przeprowadzonych pod lokalami wyborczymi. Jej zdaniem, dopóki nie zostanie policzony ostatni głos oddany w ukrainskich wyborach prezydenckich, nie można mówić o zwycięstwie któregoś z kandydatów.

Tymoszenko podkreśliła, że w większości sondaży różnica między nią a Wiktorem Janukowyczem wynosi 3 punkty procentowe na korzyść lidera opozycji. - To są granice błędu statystycznego - zaznaczyła i zwróciła się do swoich przedstawicieli w komisjach wyborczych: ''Walczymy o każdy głos. Każdy głos to los Ukrainy".

Sztab Partii Regionów zaapelował już do Julii Tymoszenko o uznanie swojej porażki. Ma to świadczyć o tym, że jest ona europejskim politykiem.

"Wiktor Janukowycz bierze rewanż" i "Wiktoria" - to tylko niektóre tytuły w rosyjskich mediach, poświęcone wyborom prezydenckim na Ukrainie. Rosyjscy komentatorzy spodziewali się zwycięstwa lidera Partii Regionów, który według sondaży, ze znaczną przewagą wygrał pierwsza ture wyborów prezydenckich.

Rządowa "Rossijskaja Gazieta" pisze, że dla obu kandydatów - Julii Tymoszenko i Wiktora Janukowycza - wybory prezydenckie stały się "finałowym akordem bitwy politycznej, rozpoczętej 5 lat temu na Placu Niepodległosci, czyli Majdanie". Portal internetowy "Newsru.com" " informuje, że sondaże przed lokalami wyborczymi dały zwycięstwo Janukowyczowi.

Jednak sztab wyborczy przegranej premier Julii Tymoszenko zwraca uwagę, że różnice między kandydatami są niezbyt duże i radzi, aby wstrzymać sie z ostatecznym ogłoszeniem zwycięzcy do czasu oficjalnego podliczenia głosów. Portal internetowy "Gazieta.Ru" podkreśla, że mniejsza niż przewidywano przewaga Janukowycza nad Tymoszenko może stać się powodem rywalizacji obojga polityków już po wyborach.

Czołowe rosyjskie media w trakcie wyborów na Ukrainie zachowały umiarkowaną neutralność i starały się nie okazywać swoich sympatii. Jeden z sondaży pokazał jednak, że ponad połowa Rosjan wolała, aby wybory wygrał Wiktor Janukowycz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.