Facebook Google+ Twitter

Tymoszenko zawarła pakt z Janukowyczem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 09:34

Julia Tymoszenko pozostanie premierem, a Wiktor Januowycz będzie prezydentem po wyborach w 2010 roku. Tak, zdaniem kijowskiego dziennika „Segodnia", wygląda strategiczne porozumienie dwóch polityków.

Gazeta, która należy do deputowanego i sponsora Partii Regionów, Rinata Achmetowa, powołuje się na własne źródła w tym ugrupowaniu. Dziennik twierdzi, że Julia Tymoszenko doprowadzi do zmian w konstytucji, aby wzmocnić władzę premiera i osłabić prezydenta. Ten ostatni ma kontrolować jedynie wojsko i politykę zagraniczną.

„Segodnia" podkreśla, że nie jest to ostateczne rozwiązanie. Partia Regionów zastanawia się też nad sojuszem z prezydencką Naszą Ukrainą. Ugrupowanie Wiktora Janukowycza stawia jeden warunek: natychmiastowe referendum w sprawie członkostwa w NATO albo moratorium na wejście do Sojuszu na 7 lat. - Prezydent to gospodarczy liberał, co nam się podoba, ale niestety jest też nacjonalistą. Tymoszenko to nie nacjonalistka, ale nie jest liberalna, a to źle - powiedział anonimowy rozmówca z Partii Regionów.

Dziennik zwraca uwagę, że obecny kryzys zbiegł się z przyjazdem wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Dicka Cheneya i nastąpił przed grudniowym szczytem NATO. Zdaniem dziennika, obecnie proamerykańskie stanowisko zajmuje jedynie Wiktor Juszczenko, a Julia Tymoszenko i Wiktor Janukowycz są coraz bardziej lojalni wobec Rosji. Według gazety, Amerykanie będą jednak zabiegać o odrodzenie koalicji Bloku Julii Tymoszenko i Naszej Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.