Facebook Google+ Twitter

Tyranozaur – imponujący drapieżca prehistorycznych czasów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-07 21:25

Gdyby dożył naszych czasów, zapewne stałby się głównym konkurentem dla człowieka, w zakresie zdobywania pożywienia. Pytanie tylko, kto z tej wojny wyszedłby zwycięsko, myślę jednak, że my, bo co jak co, ale konkurencji to my nie lubimy.

Drapieżnik jakich mało! T.rex ! Podziwiam jego kształt i majestatyczną sylwetkę, którą górował nad okolicą, wzbudzając przerażenie. Potężna muskulatura, oczy, które "skanowały" okolicę, tak to mogło powalać z nóg, dosłownie. A ta szczęka z zabójczym uśmiechem, to już po prostu mistrzostwo świata. Nawet ziewając musiał przyprawiać „boskiej prędkości” niejednemu, pasącemu się wegetarianinowi. Jedyne co do niego nie pasuje to przednie łapki, takie jakieś cherlawe, za to nadrabia już po chwili atletycznymi, tylnymi kończynami. Myślę, że z takim kopnięciem to Liga Mistrzów bierze bez pytania.

Trzeba wspomnieć również o ogonie, silnym akcencie zamykającym (do wiadomości dla tych, co prędkość dźwiękowa jest nieznana, iście zabójczym). Uważany za mordercę prehistorycznych czasów, bestię, potwora, moim zdaniem zasługuje na odrobinę sympatii, choćby tylko dlatego, że był jedyny w swoim rodzaju, doskonały i niepowtarzalny.

Rozumiem jego wrodzony wstręt do pożywienia, które nie lata, nie chodzi, a rośnie w polu pod czujnym okiem Jasia ogrodnika. Nie w głowie mu były źdźbła na wietrze, a kawał porcji dobrego mięska, które, no cóż, samo nie przypełzło. Musiał polować, ostro przemielić, w kotłach zamieszać. Pomyślcie ile to wymagało zachodu, by w porę znaleźć się przy zdobyczy. Wszak ta góra mięsa nie mogła się ukryć i bezszelestnie na paluszkach podkradać, tu trzeba było sposobu, inteligencji i błyskawicznego ataku… No, a kiedy już miał to co chciał, to przy takim pięknie uformowanym, zębowym naszyjniku raz, dwa i po akcie ucztowania. Potrzebował jedzenia, by mieć siły i nie stać się zdobyczą dla innych, polegać na swoim instynkcie przetrwania, doskonalić technikę.
Czy popełnił przestępstwo? Nie, przecież walczył tylko o każdy dzień życia.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: dinozaur


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.