Facebook Google+ Twitter

Tysiące czerwonych kartek dla Tuska na marszu PiS [Zdjęcia]

Kilka tysięcy osób pokazało czerwone kartki pod Kancelarią Premiera. "To największe oszustwo tego dwudziestolecia, ekipa Tuska nie szanuje Ojczyzny" - mówił Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszego marszu PiS przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego.

Sonda

Kto powinien dostać czerwoną kartkę?

Jarosław Kaczyński na czele marszu / Fot. Katarzyna BańborManifestacja przeciwko podwyżce wieku emerytalnego zaczęła się o godz. 18.00 na warszawskim pl. Trzech Krzyży. Stamtąd kilka tysięcy ludzi ruszyło w stronę Kancelarii Premiera na Al. Ujazdowskich. Oprócz prezesa PiS-u, Jarosława Kaczyńskiego, pojawili się m.in. Adam Hofman, Jan Tomaszewski, Tomasz Kaczmarek, Joachim Brudziński. Zjawiła się także liczna reprezentacja związkowców z "Solidarności", a także zwolennicy telewizji "Trwam" i "Gazety Polskiej".

 / Fot. Katarzyna Bańbor / Fot. W24Przez cały marsz uczestnikom towarzyszyły polskie flagi oraz czerwone kartoniki, które później uniesiono pod budynkiem kancelarii. "Znajdą się taczki dla Donalda paczki", "Ani centa dla Vincenta", "Cała Polska się śmieje, gdzie są drogi i koleje?", "Rząd pod sąd", "Tylko idiota powiela, co wymyśli Angela", "Żądamy prawdy o Smoleńsku", "Tu jest Polska", "Co z aferą hazardową" - to niektóre hasła, jakie można było usłyszeć podczas demonstracji. Rozpoczęła się ona i zakończyła odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczestnicy zaśpiewali również satyryczną piosenkę Jana Pietrzaka pt. "Plagi Tuska", którą puszczono z taśmy także pod Kancelarią Premiera.

 / Fot. Katarzyna Bańbor- Jeśli chcemy walczyć o swoje prawa, musimy demonstrować i korzystać z naszych demokratycznych praw. Nie robimy tego dla zabawy, na dzisiejszej manifestacji było trochę żartów, ale naprawdę, Polsce dzisiaj nie jest do śmiechu. Polskie społeczeństwo musi płacić rachunek za kilka lat skrajnie nieudolnych rządów. Te rządy ze sprawiedliwością nie mają nic wspólnego. Nie możemy godzić się na taką politykę, jest to odwrócenie zasady sprawiedliwości - im kto słabszy, tym ma więcej płacić - jest to zasada nikczemna. Podwyższenie wieku emerytalnego to największe oszustwo ostatniego dwudziestolecia. Dzisiaj mówimy "nie" Donaldowi Tuskowi - powiedział Jarosław Kaczyński o planowanej podwyżce wieku emerytalnego na początku swojego przemówienia pod budynkiem kancelarii.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

WItek
  • WItek
  • 20.03.2012 14:02

NAsze skłądki emerytalne idą na Platformę !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 16.03.2012 18:35

to był blamaż!fukło i tyle! liczyłem na ogromną manifestacja przyszło tyle co nic... kaczynski musi wyciągnąć wnioski... gdzieś popełnił błąd...

Komentarz został ukrytyrozwiń
krystek
  • krystek
  • 16.03.2012 10:41

Witam panią Katarzynę i wszystkich tu piszących komentarze w sprawie demnstracji moje zdanie jest takie czy to rząd Po czy PIs i innych Parti to dla mnie wszyscy te same błazny którzy nic nie wiedza o rządzeniu takim duzym krajem jak Polska ja juz widze te twarze w sejmie chyba nie wiem ładne kilka lat a co oni robia??? zmienaja swoje logo tzn nazwy Parti nic po zatem i wprowadzaja swoich bliskich tzn[całe rodziny zeby nastepne pokolenie do stołka przymocowac ]i wymyslaja bzdurne ustawy co nie ma zyciu praktycznym nic dobrego dla społeczenstwa Polskiego . Daje tylko dla garstki ludzi co myśla tych samych kategoriach w teorii kazdy z tych urzedasów ma inną intepretacji do danych ustaw, co zycie pokzuje i wilki balagan i nic wiecej z tego mamy.A co do emertur to nastepne Gówno przygotowane dla toretyków nie dla prosto myślących ludzi to nawet dziecko wie ze czlowiek przed 67 roku zycia jest juz wrakiem nie mówie wszyscy zeby nie obrazic. Ale stwierdzam fakty wiekszosc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 15.03.2012 15:48

Najśmieszniejsze ,że tam nie było młodych , których wiek emerytalny dotyczy . Same mohery już na emeryturze. Pan prezes był w swoim żywiole . Bardzo lubi jak sekta krzyczy ....Jarosław Jarosław Jarosław [ Wiesław Wiesław Wiesław ] - jakieś znajome !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 15.03.2012 14:48

Ten rząd to istny dopust boży dla naszego narodu. Ileż w nim zła w postaci iście demonicznej bo niemalże ulotnej i zauważalnej "gołym" okiem. Albo ile w tych wyrafinowanych i perfidnych działaniach jest precyzji i "zgrabnej" metodologii. Rzecz nie polega już na tym by przykleić "gębę" temu ministrowi lub tamtej ministra.
To coś z goła groźniejszego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim
  • anonim
  • 15.03.2012 14:23

A prawda jest ot taka że ZUS zlikwidować i niech ludzie pójdą się ubezpieczać na własną rękę i niech sami myślą o swojej przyszłości. Niech sami zadecydują gdzie chcą umieszczać swoją składkę. Wtedy słowa "Tak więc albo mniejsze emerytury w przyszłości, albo dłużej trzeba pracować!" nie są potrzebne. Problemem jednak przy tej likwidacji byłoby to, jak zapewnić jakiekolwiek fundusze obecnym emerytom i tym którzy niedługo na emeryturę przejdą. Bo przecież chyba nie ma co ukrywać że ZUS trwoni pieniądze tych którzy składki płacą... Moja sąsiadka np. pracuje w ZUS, a w zeszłym roku wysłali ją na wycieczkę do Grecji (podczas gdy emeryt ledwie wiąże koniec z końcem). A Skąd mięli na to pieniądze? Oczywiście od tych którzy składkę płacą... Tak samo jest z ich siedzibami... Osobiście uważam (i myślę że nie jestem w tym poglądzie sam) że bezprawność ZUS przedewszystkim niszczy nasz kraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
vdziwny
  • vdziwny
  • 15.03.2012 13:33

Co Student pisze jest zbyt czarne, ale nie bez racji. Klęskę rozpoczęła Solidarność niszcząc przemysł, rolnictwo, powodując wielkie bezrobocie, jakby majątek państwowy śmierdział komunizmem, majątek, był majątkiem naszym wspólnym. Coś się zlikwidowało, coś sprzedało za łapówki. Nikt nie martwił się migracją młodzieży i teraz mamy to co mamy. Każda władza będzie miała te same problemy. Swięte krowy niestety były, są i będą i żaden ustrój nie jest i nie będzie w stanie tego zmienić!

Komentarz został ukrytyrozwiń
vdziwny
  • vdziwny
  • 15.03.2012 13:20

W sumie dziad do obrazu, a obraz ani razu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadek
  • dziadek
  • 15.03.2012 12:05

Mi na starosc to mi To zwisa! Dzieci juz nie bede mial!!. ............. Mam corke i wnuczka i ich mi jest zal.!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
student
  • student
  • 15.03.2012 12:02

Coraz trudniej udawać,że nie wie się,co dzieje się w kraju. To co robi obecna władza,zaczyna dotykać dna.Następuje obnażenie jej niemocy w utrzymaniu państwa jako harmonijnego organizmu. Zaczyna się destrukcja.Widzimy to w służbie zdrowia,edukacji, w mediach,na kolei,z wojskiem, ze służbami,które nie chronią już państwa.Mamy do czynienia z wielkim marnotrawstwem pieniędzy,z przyznawaniem sobie przez rządzących olbrzymich premii. Rządzący oderwali się od społeczeństwa,oderwali się od życia. Nie służą iuż nikomu poza soba.Dzisiaj władza boi sie nie tyle utraty stanowisk,ile tego,że staną przed Trybunałem Stanu za zdrady,za tolerowanie korupcji i sianie nienawiści w społeczeństwie,za upadek nie tylko dobrych obyczajów, ale za rozkładanie kultury narodowej.Chcemy Polski praworządnej i musimy ją odzyskać i odbudować. Na nowotworze nie da się zbudować zdrowej tkanki.Trzeba odrobić to, czego nie zrobiono po 1989 roku,to do czego dążył rząd premiera Olszewskiego i rząd Jarosława Kaczyńskiego. Musimy wrócić do idei 1980 roku. Władzę trzeba zmienić szybko, bo każde przedłużanie obecnych rządów jest ogromnie szkodliwe dla naszego kraju. Im dłużej będą trwały, tym trudniej nam będzie później odbudować Polskę.Nie czas na naprawę systemu,tak jak kiedyś mówiono o "socjalizmie z ludzką twarzą". Teraz trzeba gruntownych i zdecydowanych zmian systemowych i politycznych państwa.
Herbert powiedział : "Socjalizm z ludzką twarzą" to jest dla mnie widmo zupełnie nie do zniesienia.Potwór ma mieć twarz potwora.Ja nie wytrzymuje takich hybryd,ja uciekam przez okno z krzykiem.Podoba mi się to co powiedział kiedyś Herbert o estetycznym wymiarze dobra.Prawda i piękno zawsze idą razem.Kłamstwo i brzydota także. bez prawdy nie ma piękna, nie ma sztuki. Jest antykultura. I to właśnie jest teraz Polakom serwowane. Tam gdzie pojawia się kłamstwo,zawsze następuje degradacja kultury.Kiedy w organizmie pojawia się nowotwór, wtedy trzeba go wyciąć.Po to, aby nie szkodził dłużej całemu organizmowi. A potem odbudujemy kraj i nawet nasi dzisiejsi przeciwnicy kiedyś nas docenią.