Facebook Google+ Twitter

Tysiące ofiar suszy w Kenii

Panującą w Kenii susza jest powodem wielkiego głodu oraz śmierci bydła hodowlanego. Nie pomaga nawet rządowy plan wsparcia dla farmerów, zwierzęta dalej giną.

Zdjęcia tysięcy krów wrzucanych do zbiorowych grobów blisko Nairobi pokazują skalę naturalnej katastrofy oraz lekceważenie i niewystarczające wysiłki rządu Kenii w walce z suszą. Świadomy, że susza spowoduje znaczne straty liczebności trzody farmerów, rząd w ostatnim miesiącu ogłosił plan wykupu słabych zwierząt. Wartość jednej sztuki szacowano na 8 tysięcy szylingów (65 funtów). Plan zakładał, że bydło zostanie przetransportowane ciężarówkami do Athi River, miejscowości obok Nairobi, gdzie miały być odkarmione, następnie zabite a ich mięso sprzedane po korzystnej cenie.

Niestety wiele ciężarówek przewożących krowy nie miało wystarczająco dużo wody i paszy, co spowodowało liczne zgony zwierząt. Te zaniedbania wywołały ostrą krytykę kenijskiego rządu.
John Muthotho, członek parlamentarnej komisji rolniczej, zarzuca twórcom rządowego planu wykupu bydła brak kompetencji.

- Powinni zabić bydło w miejscu wykupu i przetransportować samo mięso do Athi River - mówi oburzony - a nie przewozić je tylko po to by je pochować. Susza od dawna jest głównym tematem w Kenii i całej wschodniej Afryce. Poważne niedobory wody są na całym tym terenie. Ich przyczyną jest nie tylko susza ale i opieszałość rządu.

źródło: guardian.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.