Facebook Google+ Twitter

Tysiące osób skorzystało z bezpłatnych porad prawnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-09 21:39

Co najmniej 11 tysięcy osób skorzystało w całej Polsce z bezpłatnych porad prawnych adwokatów. Akcja "Adwokaci Pro Bono" odbyła się w 134 miastach we wszystkich województwach. Wzięło w niej udział ponad 600 prawników.

Zainteresowanie było tak duże, że wiele kancelarii, które udzielały bezpłatnych porad, zdecydowało o wydłużeniu o kilka godzin czasu trwania akcji.

Udzielone porady najczęściej dotyczyły spraw z zakresu prawa rodzinnego - rozwodów, alimentów czy podziału majątku małżeńskiego, a także spraw lokalowych i spadkowych.

Wiele osób uzyskało także wyjaśnienia w sprawach ubezpieczeń społecznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ta akcja pokazuje, jak wielkie jest zapotrzebowanie społeczne na tego rodzaju usługi. Mimo wielu obietnic kolejnych ekip rządowych dotąd nie udał sie stworzyć jednolitego systemu darmowej pomocy prawnej dla obywateli. Pomysł z LOW-ami okazał sie zupełnym niewypałem, nie lepiej będzie z obecnie funkcjonującym. Wystarczy popatrzeć, jakie podmioty "załapały" się na państwowe dotacje. Niesprawność państwa skutecznie naprawiają organizacje pozarządowe. Np. Rudzkie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw – Organizacja Pożytku Publicznego z Rudy Śląskiej, tylko w tym roku udzieliło pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej około 450 osobom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.