Facebook Google+ Twitter

Tysiące piechurów na "beskidzkich wyspach"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-08 09:46

Już w najbliższą niedzielę (9 września) odbędzie się ostatnia piesza wyprawa w góry, organizowana w ramach trzeciej edycji akcji promującej turystykę aktywną Odkryj Beskid Wyspowy.

Wsparcie finansowe województwa małopolskiego, w ramach konkursu pn. "Małopolska Gościnna", pozwoliło ożywić beskidzkie trasy turystyczne.

Pierwsza edycja akcji odbyła się latem 2010 roku. - Ideą organizowanego przez Województwo Małopolskie konkursu "Małopolska Gościnna" jest wspieranie najlepszych projektów, budujących markę Małopolski jako regionu o wiodącej ofercie turystycznej w kraju, jak i wspomaganie aktywności mieszkańców Małopolski w realizacji nowatorskich pomysłów w dziedzinie turystyki. Po raz kolejny wspieramy inicjatywę "Odkryj Beskid Wyspowy" która zachęca turystów i mieszkańców Małopolski do aktywnego wypoczynku na łonie natury - informuje Elżbieta Kantor, Dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Tegoroczna, trzecia już edycja akcji powoli dobiega końca, warto zatem wziąć udział w ostatniej wycieczce. W najbliższą niedzielę PTTK organizuje wyjście na górę Potaczkowa - wysoka na ponad 700 m n.p.m. przepięknie wznosi się nad Rabą Niżną i Niedźwiedziem. Zbiórka dla wszystkich ochotników w Parku Miejskim w Mszanie Dolnej o 9:00. Udział jest bezpłatny. - Wystarczą dobre buty, zapał i pogodny nastrój - dodaje dyrektor Kantor.

W tym roku zaangażowanych w akcję jest 14 gmin z powiatów: limanowskiego, nowotarskiego i myślenickiego. Organizatorem akcji jest Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK.

Warto Odkrywać Beskid Wyspowy także we własnym zakresie. Beskid Wyspowy objęty jest bowiem projektem Zielone Schroniska. Dla turystów zostały wprowadzone nowe atrakcje oraz podwyższono jakość schroniska na Luboniu Wielkim, a także 10 innych schronisk w paśmie Gorców, Pienin i Beskidów. Modernizacja obiektów możliwa była dzięki funduszom pozyskanym przez PTTK ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Znajdź nas na Google+


Więcej: www.odkryjbeskidwyspowy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.