Facebook Google+ Twitter

Tysiące pielgrzymów w Łagiewnikach podczas Święta Bożego Miłosierdzia

Współautorzy: Piotr Drabik

"Miłosierdzie Boga jest źródłem nadziei na ocalenie naszego losu" - mówił kard. Stanisław Dziwisz w homilii podczas Święta Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. W uroczystościach uczestniczyły tysiące wiernych z Polski i zagranicy.

Obchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiTegoroczne uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia miały szczególny charakter, ponieważ w sierpniu br. minie dziesiąta rocznica poświęcenia świątyni przez bł. Jana Pawła II. Samo obchodzone w tę niedzielę święto również zostało ustanowione przez papieża-polaka, o czym także wspominał w homilii metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz. "Prawdą o miłosiernym Bogu Jan Paweł II żył na co dzień. Nie mogło być zresztą inaczej w życiu człowieka i pasterza, który z bliska doświadczył zła dwóch totalitaryzmów XX wieku. Był świadkiem deptania godności człowieka przez bezbożne i nieludzkie ideologie i systemy, w których nie było miejsca dla miłosierdzia. Dlatego Papież sięgał do źródeł miłosiernej miłości" - podkreślił wieloletni osobisty sekretarz błogosławionego papieża. Kard. Dziwisz wspominał również o polityce, zadając w homilii retoryczne pytanie czy nie powinno w niej "być więcej szacunku dla inaczej myślących, szukających innych rozwiązań?".

Obchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiW koncelebracji mszy św. odprawianej na ołtarzu polowym przed Bazyliką, udział wzięło kilkudziesięciu księży ze wszystkich kontynentów. Wśród pielgrzymów było słychać również wiele języków - liczne grupy przybyły do Krakowa z dalekiego Wietnamu czy sąsiedniej Słowacji. Łącznie udział w uroczystości udział wzięło kilkanaście tysięcy pielgrzymów, przyodzianych w parasole z powodu deszczowej pogody. Również podczas tegorocznego święta zainaugurowano działalność Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia - owoc II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, który odbył się w krakowskich Łagiewnikach w październiku ubiegłego roku. Jej celem ma być propagowanie Bożego Miłosierdzia oraz dbanie o jego dziedzictwo.

Obchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiNa zakończenie głównej liturgii, kard. Dziwisz powtórz treść aktu zawierzenia całego świata i każdego człowieka Bożemu Miłosierdziu, pierwotnie wypowiedziany przez Jana Pawła II 17 sierpnia 2002 r. Metropolita krakowski pobłogosławił wszystkich pielgrzymów relikwiami papieża-polaka oraz św. Faustyny Kowalskiej.Obchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiObchody Święta Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium / Fot. Sławomir Ostrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

win
  • win
  • 16.04.2012 12:25

Ty jest parodia tych prawdziwych duchownych:Rydzyka , Michalika .
http://www.youtube.com/watch?v=czuqdJHQxqM#!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wizje Faustyny i przesłanie z z nimi związane są sprzeczne z Pismem Świętym, ale kler katolicki posługuje się nimi w myśl zasady "Ciemny lud to kupi".
Ciemny lud kupi miliony obrazków według wizji Faustyny, wierząc, że oddając im cześć, dostąpią Bożego miłosierdzia.

Miłosierdzie Boże w zrozumieniu Faustyny jest osiągalne dla tych, którzy będą oddawać cześć obrazowi, który miała namalować.

Innymi słowy, według Faustyny, “Pan Bóg tak umiłował świat, że dał jej wizję obrazu, aby każdy kto go będzie czcił, nie zginął. ale miał życie wieczne.“

Kontrastuje to z głównym przesłaniem Pisma Świętego:
Jan 3:16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Dwadzieścia lat po śmierci Faustyny najwyższa instancja doktrynalna Kościoła rzymskokatolickiego, watykańska Kongregacja Świętego Oficjum, wydaje dekret stwierdzający, że przeżycia siostry Faustyny nie mają źródła nadprzyrodzonego i że należy wycofać modlitwy i obrazki pochodzące z tych rzekomych objawień.

Watykańska Kongregacja Świętego Oficjum w roku 1958 odrzuciła wizje Faustyny, natomiast w roku 1978, za sprawą JP2 rozpoczyna się proces odrzucenia dekretów tegoż Oficjum następnie proces beatyfikacji i kanonizacji Faustyny.

Jaką więc wartość mają oświadczenia Watykańskiej Kongregacji Świętego Oficjum, że jedne [nieomylne] Oficjum odrzuca dekrety poprzedniego?
Więcej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.