Facebook Google+ Twitter

Tysiące związkowców manifestowało w Szczecinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-18 17:09

Według szczecińskiej policji, prawie 5 tysięcy związkowców z całej Polski przeszło ulicami miasta. Do Szczecina przyjechali pracownicy Stoczni Gdynia i Gdańsk, byli też związkowcy ze Stoczni Marynarki Wojennej i kilku największych kopalń na Śląsku.

Domagali się obrony miejsc pracy i konkretnych działań w kwestii stoczni i innych upadających zakładów. Wzywali też do zapewnienia osłon socjalnych dla tysięcy pracowników stoczni pozbawionych środków do życia. Petycję z żądaniami wręczono wojewodzie zachodniopomorskiemu. Mimo palenia opon i rzucania petard protest w obronie miejsc pracy przebiegał spokojnie. Jedynie pod siedzibą Platformy Obywatelskiej - inny policjant został uderzony deską, ma niegroźne obrażenia ręki, to samo spotkało także europosła PO Sławomira Nitrasa.

Jak zapewnia Janusz Śniadek przewodniczący Solidarności, nadzieja na uratowanie stoczni jest ale trzeba działać. Liczy, że presja wywierana na rząd pomoże w uratowaniu zakładów, a urzędnicy przestaną "opowiadać bajki o inwestorze z Kataru". Zdaniem szefa Solidarności, rząd powinien przedstawić kilka awaryjnych dróg wyjścia z obecnej sytuacji.

Zdaniem Mieczysława Jurka, przewodniczącego regionalnej Solidarności manifestacja przyniesie oczekiwane skutki. Ma nadzieję, że rząd przestanie lekceważyć stoczniowców i rozpocznie z nimi dialog.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.