Facebook Google+ Twitter

Tyska Różowa Masa Krytyczna pojedzie 1 września

1 września zapraszamy na pierwszą Tyską Różową Masę Krytyczną. Ma być wesoło i kolorowo, tak by barwny korowód rowerzystów przemierzający ulice Tychów był zauważalny dla kierowców.

Plakat promujący imprezę / Fot. NOL-TYCHY Będzie to edycja specjalna Tyskiej Masy Krytycznej, która odbywa się cyklicznie w każdą pierwszą środę miesiąca. Tyska Różowa Masa Krytyczna skierowana jest głównie do rowerzystek, aby zachęcić je do jazdy na rowerze. Organizatorzy zachęcają wszystkich, aby ubrać się na różowo. Każdy przebrany rowerzysta otrzyma upominek od organizatorów.

Ma być wesoło i kolorowo, tak by barwny korowód rowerzystów przemierzający ulice Tychów był zauważony szczególnie przez kierowców samochodów osobowych, którzy często nie zwracają uwagi na użytkowników jednośladów. Przypominamy również, że rowerzyści są równoprawnymi użytkownikami drogi.

Tak więc nie czekaj, ubierz się na różowo weź rower i jedź z nami!
START o godz. 15:00 na parkingu przed Urzędem Miasta Tychy

Trasa przejazdu Tyskiej Różowej Masy Krytycznej: UM Tychy, Al. Niepodległości, ul. Grota Roweckiego, ul. Dmowskiego, al. Piłsudskiego, ul. Jaśkowicka, ul. Stoczniowców 70, ul. Harcerska, ul. Begonii, ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki, Rynek

Uwaga! Udział w masie na własną odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników masy i osób trzecich. Osoby do lat 18-tu tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.
Organizator: Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY
Kontakt: redakcja@noltychy.pl tel. 605 301 805

Tyska Masa Krytyczna po raz pierwszy została zorganizowana 26.09.2004r i wzięło w niej udział ponad 200 rowerzystów. Tyska Masa Krytyczna to spotkanie rowerzystów oraz wspólny przejazd ulicami miasta mający na celu: zwrócenie uwagi kierowców na rowerzystów, walkę z chamstwem i ignorancją kierowców, popularyzowanie roweru jako ekologicznego i zdrowego sposobu przemieszczania się w mieście oraz rozwój społeczeństwa rowerowego w Tychach. Spotkania odbywają się pod hasłem: "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.