Facebook Google+ Twitter

Tyski finał WOŚP - tym razem trzynastka jest szczęśliwa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-01-13 22:25

Jedenaście zespołów zagrało w tyskim kinie Andromeda, podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do ostatnich minut atmosfera była naprawdę gorąca.

Grochowóz. / Fot. Justyna WtulichHarcerski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tychach był głównym organizatorem koncertu, który odbył się w kinie Andromeda. Impreza rozpoczęła się o godzinie 14.30. Dla tyszan zagrały następujące zespoły: „Nieprzytomni” , „FR Traffic”, „Awaria Podwozia” , „Campay” , „Dzioło” , „Plagiat 199” , „Silver Samurai”, „Liść”, „Undergogs” oraz „Absynth”. Niestety z powodu wypadku nie odbył się zapowiadany występ zespołu „Uwaga”, ale godnie zastąpił ich zespół „Wyrównawczy” z Bierunia.

W przerwach między koncertami odbywały się licytacje plakatów, płyt, kartek z autografami i koszulek. Można było również nabyć tyskie pocztówki orkiestrowe. Przed kinem wolontariusze częstowali grochówką – mieszkańcy mogli jej spróbować w zamian za datek do orkiestrowej puszki. Dla najmłodszych czekała nie lada atrakcja - przejażdżka wózkiem ciągniętym przez malamuty.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest wspaniałym pomysłem. Nie wyobrażam sobie, abym mógł przejść tego dnia obojętnie obok wolontariusza z puszką - mówi pan Grzegorz.

Jak było 5 stycznia?

Tyszanie tradycyjnie przedsmak finału WOŚP poczuli już 5 stycznia. Pokazy samochodów rajdowych i wyścigowych, licytacja przejażdżki na prawym siedzeniu, hokejowe starcie Reprezentacji Artystów Polskich z żeńską drużyną Atomówek (najlepsze hokeistki w Polsce) i inne atrakcje czekały tego dnia na mieszkańców miasta i przybyłych gości. Lodowisko było pełne, nic dziwnego, bo mogliśmy zobaczyć jak na łyżwach radzą sobie m.in. bracia Mroczkowie, Kabaret Ani Mru-Mru, Andrzej Nejman, Jacek Kawalec i Piotr Cyrwus. Jako kapitan zagrała Ewa Sonnet. W przerwie nie zabrakło oczywiście licytacji. Wszystkie środki pieniężne zebrane tego dnia również zostaną przekazane na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi.

13 stycznia na ulicę w Tychach wyszło ponad 200 wolontariuszy z oznakowanymi puszkami WOŚP. Kwestowali oni pod hasłem „Gramy z Głową”. - Od zawsze chciałam wziąć udział w tej akcji. Po raz pierwszy zbieram pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i na pewno nie ostatni. Cieszę się, że w ten sposób mogę się przyłączyć do tego szczytnego celu – powiedziała Renata, 15 letnia wolontariuszka.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za wyczerpujący artykuł. Dowiedziałem się co to są malamuty ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.