Facebook Google+ Twitter

Tyski studencie, sprawdź ile może cię kosztować dojazd na uczelnię

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-21 12:03

Jeżeli jesteś studentem mieszkającym w Tychach i od października zaczynasz studia na Uniwersytecie Śląskim, Akademii Ekonomicznej, Medycznej lub innej uczelni w Katowicach, sprawdź ile zapłacisz za poruszanie się transportem miejskim.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Wikimedia CommonsPrzejazd na trasie Tychy-Katowice autobusami komunikacji miejskiej

Koszt jednego biletu ulgowego na 40 minut jazdy to 1,50 zł, do 90 minut 50 groszy drożej. Bilet miesięczny imienny ważny na jedną gminę kosztuje 39 złotych. Jeżeli mieszkasz poza gminą tyską, to koszt wzrasta do 50 zł.

Obowiązują również bilety dobowe w cenie - 5 złotych oraz tygodniowe - 18 zł. Jeżeli nie udało ci się kupić biletu, możesz go nabyć u kierowcy (90 minutowy). Podróż z centrum trwa do 40 minut.

Tychy - Katowice autobusami pospiesznymi

Koszt jednego biletu wynosi 3,20 zł. Podróż trwa o wiele szybciej, bo ok. 20 minut.

Tychy - Katowice - Tychy

Kolejną możliwością są podróże w pojazdach komunikacji miejskiej w granicach miasta Tychy, oraz specjalnych pociągach PKP tzw. "flirtach'' kursujących w relacji Tychy - Katowice - Tychy.

Bilet ulgowy kosztuje 1,50 zł. Miesięczny - 47,50 zł.Ten bilet specjalny zwany pomarańczowym,(ze względu na kolor) daje nam więcej udogodnień. Jak czytamy w regulaminie MZK Tychy: "bilet jednorazowy jest ważny w autobusie bądź trolejbusie przez 30 minut od momentu skasowania(…) . Rozpoczęcie podróży pociągiem na podstawie tego samego biletu musi nastąpić do 60 minut od pierwszego skasowania w autobusie lub trolejbusie. Bilet kasowany jest ponownie przez konduktora w pociągu i zachowuje swoją ważność do momentu dotarcia pociągu do stacji Katowice.''

Jak to wygląda w praktyce? Przykładowo: wsiadamy do autobusu w Tychach o 12.20, kasujemy bilet. Podróż zajmuje nam ok. 10 minut czyli najpóźniej do pociągu ,,flirt'' do Katowic musimy wsiąść o 13.20. Są to bilety dwustronnego kasowania, tzn. że pasażer może go użyć w obu rodzajach transportu miejskiego. Niestety nie możemy praktykować tego samego w Katowicach.

Musimy pamiętać, że zniżka 50 proc. (na bilety ulgowe) przysługuje jedynie, gdy posiadamy ważną legitymację studencką/szkolną. Ulga nie przysługuje uczniom i słuchaczom szkół dla dorosłych lub kształcących się w trybie wieczorowym, zaocznym bądź eksternistycznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.