Facebook Google+ Twitter

Tyskie Anioły na Targi Twórczości Osób Niepełnosprawnych

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-12-09 22:53

9 grudnia w biurowcu Balbina Centrum, po raz trzeci odbyły się Targi Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku, hasło przewodnie brzmiało: „W dobrym TTON-ie być Aniołem”.

Ręcznie wykonane Aniołki rozdawane przybyłym gościom / Fot. Justyna WtulichO godzinie 15 odbyło się uroczyste otwarcie tego przedsięwzięcia. Przybyłych mieszkańców przywitał Marek Plura – niepełnosprawny poseł na Sejm Platformy Obywatelskiej.

Jeden ze straganów / Fot. Justyna WtulichNa placu przed budynkiem Balbina Centrum zapanowała niezwykle świąteczna atmosfera. Na pięknie przyozdobionych straganach można było kupić rzeczy, które kojarzą się nam z Bożym Narodzeniem m.in. ozdoby choinkowe, stroiki, witraże, świeczniki i świąteczne pocztówki. Nie zabrakło oczywiście aniołów – zarówno te duże jak i małe, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Przybyłym gościom rozdawano również aniołki wykonane z serwetek i papieru kolorowego. Wszystkie prace zostały przygotowane przez niepełnosprawnych tyszan. Prezentowali oni również swoje umiejętności na stoiskach warsztatowych.

Odwiedzających Targi czekało mnóstwo innych atrakcji m.in. wspólne kolędowanie, malowanie na szkle, warsztaty garncarskie, pokazy psów przygotowane przez Fundację DogIQ oraz sztuczne ognie. Na grzeczne dzieci czekał Mikołaj z workiem pełnym słodkości. Każdy mógł się napić gorącej herbaty lub kawy, a także delektować ciastem i zajadać kiełbaską za symboliczną złotówkę.

Podczas tegorocznych Targów otwarta została Artystyczna Galeria Osób Niepełnosprawnych. Każdy, kto kupił coś na kiermaszu, bądź też wziął udział w przygotowanych aukcjach, wspomógł organizacje działające na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców miasta Tychy.

- Po raz pierwszy byłem na Targach Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Popieram jak najbardziej tego typu inicjatywę. Inne miasta powinny wziąć z tyszan przykład i w podobny sposób wspierać niepełnosprawnych – powiedział pan Seweryn, mieszkaniec Katowic.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

świetna sprawa +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.