Facebook Google+ Twitter

Tyskie nie jest już sponsorem kadry

Jeden z największych sponsorów reprezentacji Polski i byłego selekcjonera, wstrzymał eksponowanie swojego wizerunku na wszelkich obszarach medialnych związanych z polską kadrą.

 / Fot. BWPo wycofaniu się ze sponsorowania reprezentacji piłkarskiej takich firm jak Śnieżka, BZ WBK czy TU Compensa, kolejny sponsor wyraźnie nie chce żeby logo jego firmy kojarzono z polską kadrą. Tym razem jest to Kompania Piwowarska S.A., producent marki Tyskie, który jak pamiętamy był sponsorem zarówno kadry jak i jej trenera Leo Beenhakkera. Koncern postanowił wycofać swoje reklamy z mediów, a w tym serwisów internetowych, w których przedstawiano markę piwa jako jednego z głównych sponsorów kadry.

- Wycofujemy reklamy, ponieważ do tej pory pojawiały się one przy informacjach związanych z piłkarską reprezentacją. Ponieważ doniesienia te są obecnie w większości negatywne, postanowiliśmy, że nie chcemy, by obok nich widniało logo firmy - powiedział w jednym z wywiadów rzecznik prasowy Kompani Piwowarskiej, Paweł Kwiatkowski.

Burza wokół kadry i Polskiego Związku Piłki Nożnej trwa nadal. Kibice mobilizują siły na stronach internetowych tworząc stowarzyszenia i pisząc petycje do najwyższych władz futbolu.
Niewykluczone więc, że reprezentacja straci wkrótce kolejnych sponsorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Aha mecz ze Słowacją tak czy siak obejrzało 3,5 miliona widzów. Czy ktoś chce czy nie naszą reprezentację i tak będzie się oglądać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"to może w PZPN zaczną myśleć. "

Tzn. co zaczną robić? Co rozumiesz przez myślenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezbyt mnie to cieszy. Ja mam flagę kibica Tyskiego cały czas wywieszoną (z datą 2006). Sponsor trochę panikuje. Należało by przeczekać burzę, no w zasadzie to burzy już nie ma.

Ludzie jak pili Tyskie i inne tak będą je pić. Nie powiem ile widziałem wczoraj w sklepie i jakich piw ludzie brali do koszyków.

Moim zdaniem liczyć, że w taki sposób dokona się zmian na lepsze to naiwność no ale każdemu wolno błądzić.

"Coś drgnęło i może rozpadnie się PZPN i powoła się nowe władze."

Powoła się? A kto będzie wybierał te nowe władze? Ci sami ludzie co wybrali Latę? A w jaki sposób to inni ludzie mieliby wybierać? Rząd nie planuje wprowadzenia kuratora ani takich zmian bo mówi, że póki co nie ma powodu. Legalny związek, władze wybrane w sposób demokratyczny. I co jedynym rezultatem akcji będzie to, że w polskiej piłce będzie mniej kasy przez co będzie ona gorsza. Gratuluję.

Polecam też tekst: link

"Robert Korzeniowski

2009-10-19 09:34:57, aktualizacja: 2009-10-19 11:10:43

Obserwując wydarzenia związane z protestem kibiców przeciw… no właśnie sam już nie wiem przeciw czemu, jak żywe stawały mi przed oczami obrazy lepperowskiej Samoobrony z lat 90.
Burzliwy rozwój rolniczego związku sprzeciwu szokował wszystkich. Hasło "Balcerowicz musi odejść" brzmiało równie często i zdecydowanie jak dziś "Precz z PZPN" czy wezwanie prezesa Grzegorza Laty do dymisji.

Ruch kontestacji jest bardzo łatwo podsycać, szczególnie, gdy źle się dzieje, a polska piłka i jej środowisko są drążone przez kilka chorób naraz, od raka korupcji, przez grypę niekompetencji po alzheimera, która to przypadłość nie pozwala na kojarzenie faktów bieżących, a każe wciąż sięgać do Wembley czy meczu Orłów Górskiego we Frankfurcie w 1974 r.

Rzecz jednak w tym, a wykazały to wszystkie ruchy ostatniego dwudziestolecia w Polsce, z Solidarnością włącznie, że kontestatorzy, gdy już przestaną epatować swoją waleczną postawą, powinni mieć jakąkolwiek, najlepiej sensowną, ofertę na "tak". Inaczej "walcząc'' z działaczami, niejako przy okazji zniszczą mit dyscypliny, którą chociaż deklaratywnie, ale kochają, i która w dalszym ciągu rozpala wyobraźnię milionów. Po drodze chętnie zagospodarują odwracających się od piłkarskiej centrali sponsorów, bo stowarzyszenie musi przecież, a jakże, z czegoś żyć."

Pamiętajmy by nie niszczyć mitu dyscypliny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będzie już flag:D
Mam dwie, pamiątkowe, obie z wielkich imprez;p
Ale i tak z wywieszaniem trzeba by było czekać aż do 2012...;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylę ,że tam jest spora kasa wiec PZPN tak łatwo się nie podda .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy na to liczymy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś drgnęło i może rozpadnie się PZPN i powoła się nowe władze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.