Tyszanie bliżej brązu

W cieniu walki o mistrzostwo toczy się pojedynek o brązowy medal hokejowych rozgrywek. Bliżej medalu są Tyszanie, którzy pokonali we własnej hali zespół Zagłębia Sosnowiec 3-1.

/ Fot. Dawid SerafinSosnowiczanie, którzy wygrali pierwsze spotkanie 5-4 po dogrywce liczyli na powtórzenie dobrego rezultatu. Od początku meczu ruszyli z dużym animuszem na bramkę Witka. Rezerwowy bramkarz tyskiego GKS-u zastąpił w dzisiejszym spotkaniu Arkadiusza Sobeckiego. Był to strzał w dziesiątkę. Witek popisał się kilkoma dobrymi interwencjami i został wybrany graczem spotkania.

Hokeiści z Tychów długo nie mogli znaleźć sposobu na dobrze grającą defensywę Zagłębia. Dopiero minutę przed końcem I tercji grający w przewadze tyszanie za sprawą Bacula objęli prowadzenie. Zawodnicy gospodarzy raz jeszcze wykorzystali w tym spotkaniu grę w przewadze. W II tercji na listę strzelców wpisał się Paciga. Sosnowiczanie zdobyli kontaktowego gola tuż na początku ostatniej odsłony spotkania. Do tego aby doprowadzić do remisu zabrakło im szczęścia. Przy tym wszystkim zapomnieli o grze w obronie. Pięć minut przed końcem spotkania sosnowiczanie grający w przewadze dali się skontrować, a krążek w bramce umieścił Adrian Parzyszek.

Spotkanie o brąz nie stało na najwyższym poziomie. Tyscy hokeiści, którzy przyzwyczaili swoich kibiców do występów w finale po raz pierwszy od pięciu sezonów muszą zadowolić się walką o trzecie miejsce. Dla tyszan mecze z Zagłębiem są obowiązkiem. Wszyscy liczyli na walkę o najwyższe laury. Przeciwnie Zagłębie. Dla klubu z Sosnowca wywalczenie brązowego medalu było by sporym osiągnięciem.

Po dwóch spotkaniach w Tychach stan rywalizacji to 2-1 dla GKS-u. W środę i czwartek odbęda się dwa kolejne spotkania tym razem w Sosnowcu.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
1:0 Bacul (19:12)
2:0 Paciga (28:22)
2:1 T.Kozłowski (43:03)
3:1 Parzyszek (55:25)
 / Fot. Dawid Serafin / Fot. Dawid Serafin / Fot. Dawid Serafin / Fot. Dawid Serafin / Fot. Dawid Serafin / Fot. Dawid Serafin