Facebook Google+ Twitter

Tyszanie o mieście i jego mieszkańcach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-01-22 09:48

Muzeum Miejskie w Tychach zorganizowało kolejne dwa konkursy: „Tychy – socjologiczny portret miasta” oraz „Historie Tyskich Rodzin”. W obu przypadkach terminy oddawania prac mijają w lutym.

„Tychy – socjologiczny portret miasta”

Konkurs został ogłoszony przy okazji wystawy „Powstaje miasto. Tychy w fotografii Andrzeja Czyżewskiego”. Adresowany jest on do młodzieży i osób dorosłych, które zajmują się amatorsko fotografią. Zadaniem jest stworzenie fotograficznego portretu tychów w XXI wieku, zwłaszcza utrwalenie obrazu życia społecznego miasta. Na konkurs można przesyłać 1 do 3 fotografii, bądź też reportaż do 5 fotografii o wymiarach 20x30cm. Każde zdjęcie należy opatrzyć z tyłu tytułem i godłem (kopertę oznakujemy tym samym godłem, a wewnątrz zamieścimy swoje dane. W przypadku uczniów: imię, nazwisko, wiek, klasa, nazwa szkoły i opiekuna, a w przypadku dorosłego: imię, nazwisko, wiek i numer telefonu).

Termin nadsyłania prac: do 4 lutego. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w połowie lutego.

„Historie Tyskich Rodzin”

Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest opisanie losów wybranej rodziny rdzennych tyszan (w tym również mieszkańców dzielnic Tychów, które kiedyś stanowiły samodzielne miejscowości). Uczestnicy mogą również opisać losy wybranej rodziny, która po 1950 roku przyjechała i osiedliła się w Tychach (W tym wypadku należy podać: skąd rodzina przyjechała? W jaki sposób trafiła do Tychów? Jakie były jej losy po osiedleniu się w tym mieście?) Podkreślam, że to nie musi być opis naszej rodziny, mile widziane są również historie znajomych, sąsiadów itp. Wskazane jest zilustrowanie opowieści fotografiami oraz dokumentami. Tak jak w poprzednim konkursie prace należy podpisać godłem, a dane o autorze umieścić w zamkniętej kopercie opisanej tym samym godłem.

Termin nadsyłania prac: 18 lutego. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na początku kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.