Facebook Google+ Twitter

Tyszanie polubili nocną jazdę na rowerze

W Tychach coraz bardziej popularne stają się nocne rajdy rowerowe. Odbywające się cyklicznie raz w miesiącu imprezy gromadzą coraz więcej osób. Fenomenem tyskich nocnych rajdów rowerowych jest to, iż odbywają się o każdej porze roku.

Ognisko podczas jednego z rajdów nocnych w Tychach / Fot. Michał KasperczykKażda z czterech edycji tyskich nocnych rajdów rowerowych zimowa, wiosenna, letnia oraz jesienna różni się charakterem imprezy. W zależności od pory roku przy ognisku, które płonie zawsze na półmetku rajdu jest gitara, akordeon, karaoke, czy po prostu gra muzyka. Ludzie się bawią wspólnie śpiewając, często przy okazji rajdów wracają do wspomnień i czasów dzieciństwa.

Wielkim plusem imprezy jest integracja młodzieży i osób dorosłych, mieszkańców regionu, którzy przyjeżdżają na rajd, aby mile spędzić wieczór w dobrym towarzystwie. Przy okazji nocnych rajdów rowerowych przeprowadzane są kampanie społeczne prowadzone przez serwis www.NOLTYCHY.pl. Są to m.in. „Nie jestem łosiem – szanuje rowerzystów”, „Lepiej widoczni – widocznie lepsi” czy „Stop pijanym kierowcom” w ramach akcji uczestnicy otrzymują opaski i kamizelki odblaskowe oraz naklejki. Na uczestników dodatkowo zawsze czeka słodki upominek i okolicznościowa pieczątka. Nocne rajdy rowerowe w zależności od edycji gromadzą obecnie od 25 do 80 uczestników.

Najbliższa impreza już 29 października w Tychach. Zbiórka uczestników o godz. 22:30 przy restauracji Mc Donald’s al. Bielska 100 w Tychach. Organizatorem rajdów jest Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY, które prowadzi serwis www.NOLTYCHY.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W ubiegłym tygodniu w związku z www.lsf-hamburg.de często jeździłem rowerem nocą po Hamburgu;)) Zainteresowali mnie ludzie biegający o tej porze nocą...a także la Luna w pełni błyszcząca srebrnym blaskiem nad Alsterem. Ale to nie jest bezpieczne...! Przecież także o tej porze przejeżdżają obok ciebie auta, gdy deszcz i wiatr siecze w oczy!Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.