Facebook Google+ Twitter

„Tyszkiewicz” stawia na USA

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-19 12:42

W dobie niżu demograficznego uczelnie prześcigają się w walce o każdego studenta. Prym wiodą placówki, które oprócz ciekawego programu kształcenia, unikatowych specjalności, mają do zaoferowania szeroko rozumianą współpracę zagraniczną oraz

W dobie niżu demograficznego uczelnie prześcigają się w walce o każdego studenta. Prym wiodą placówki, które oprócz ciekawego programu kształcenia, unikatowych specjalności, mają do zaoferowania szeroko rozumianą współpracę zagraniczną oraz możliwości atrakcyjnych staży i praktyk, tak istotnych dla przyszłych pracodawców.

Dobrym przykładem jest Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza, której delegacja wyruszyła w ostatnim czasie pozyskiwać nowych partnerów w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego akurat USA? Należy czerpać od najlepszych! Pierwsi absolwenci bielskiego „Tyszkiewicza” z pewnością pamiętają czasy kiedy wykładowcami byli amerykanie. To właśnie współpraca z Korpusem Pokoju, na początku lat 90., nadała bieg praktycznemu kształceniu. Stąd decyzja o ukierunkowaniu naszych kontaktów zagranicznych właśnie na USA – wyjaśnia Anna Koczur – Rzecznik Prasowy BWS.

Kontakty z amerykanami to jednak nie jedyne konotacje międzynarodowe. Uczelnia przez wiele lat związana była z Uniwersytetem Walijskim. Po wejściu Polski do UE otworzyły się również szersze możliwości współpracy poprzez program Erasmus. Dzisiaj bielski „Tyszkiewicz” może pochwalić się kontaktami międzynarodowymi m.in. z Włochami, Danią, Turcją czy Ukrainą oraz niedawno pozyskany kontakt z Austrią i Belgią.

Delegacja bielskiego „Tyszkiewicza”, z Panią Założyciel Ewą Madoń na czele, spędzi w Chicago dwa tygodnie. W ramach projektu unijnego, „Podbeskidzka Strefa Edukacji – doskonalenie zarządzania jakością w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza”, podjęta została współpraca z placówkami amerykańskimi, w tym m.in. : Computer Science Institute Weinberg College of Arts & Sciences Northwestern University, The New Age Spa Institute. Szczegółowa relacja już wkrótce.
(Anna Koczur)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sądząc z podpisu, mamy tu tekst autorstwa rzecznika prasowego uczelni, będący w gruncie rzeczy reklamą placówki. Wobec tego warto poprawić błędy, szczególnie nieszczęsnych "amerykanów". "Konotacje" nie są synonimem kontaktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.