Facebook Google+ Twitter

„Tyszkiewicz” stawia na USA

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-19 12:42

W dobie niżu demograficznego uczelnie prześcigają się w walce o każdego studenta. Prym wiodą placówki, które oprócz ciekawego programu kształcenia, unikatowych specjalności, mają do zaoferowania szeroko rozumianą współpracę zagraniczną oraz

W dobie niżu demograficznego uczelnie prześcigają się w walce o każdego studenta. Prym wiodą placówki, które oprócz ciekawego programu kształcenia, unikatowych specjalności, mają do zaoferowania szeroko rozumianą współpracę zagraniczną oraz możliwości atrakcyjnych staży i praktyk, tak istotnych dla przyszłych pracodawców.

Dobrym przykładem jest Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza, której delegacja wyruszyła w ostatnim czasie pozyskiwać nowych partnerów w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego akurat USA? Należy czerpać od najlepszych! Pierwsi absolwenci bielskiego „Tyszkiewicza” z pewnością pamiętają czasy kiedy wykładowcami byli amerykanie. To właśnie współpraca z Korpusem Pokoju, na początku lat 90., nadała bieg praktycznemu kształceniu. Stąd decyzja o ukierunkowaniu naszych kontaktów zagranicznych właśnie na USA – wyjaśnia Anna Koczur – Rzecznik Prasowy BWS.

Kontakty z amerykanami to jednak nie jedyne konotacje międzynarodowe. Uczelnia przez wiele lat związana była z Uniwersytetem Walijskim. Po wejściu Polski do UE otworzyły się również szersze możliwości współpracy poprzez program Erasmus. Dzisiaj bielski „Tyszkiewicz” może pochwalić się kontaktami międzynarodowymi m.in. z Włochami, Danią, Turcją czy Ukrainą oraz niedawno pozyskany kontakt z Austrią i Belgią.

Delegacja bielskiego „Tyszkiewicza”, z Panią Założyciel Ewą Madoń na czele, spędzi w Chicago dwa tygodnie. W ramach projektu unijnego, „Podbeskidzka Strefa Edukacji – doskonalenie zarządzania jakością w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza”, podjęta została współpraca z placówkami amerykańskimi, w tym m.in. : Computer Science Institute Weinberg College of Arts & Sciences Northwestern University, The New Age Spa Institute. Szczegółowa relacja już wkrótce.
(Anna Koczur)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sądząc z podpisu, mamy tu tekst autorstwa rzecznika prasowego uczelni, będący w gruncie rzeczy reklamą placówki. Wobec tego warto poprawić błędy, szczególnie nieszczęsnych "amerykanów". "Konotacje" nie są synonimem kontaktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.