Facebook Google+ Twitter

Tytani rocka - Led Zeppelin - wrócili na scenę!

Wczoraj, 10 grudnia, o 21.00 czasu londyńskiego, reaktywowany zespół Led Zeppelin zagrał koncert w 02 Arenie, w stolicy Wielkiej Brytanii. Koncert trwał 2 godziny. Nie zabrakło legendarnych utworów grupy, takich jak "Whole Lotta Love" i "Stairway To Heaven".

Screen ze strony New Musical Express / Fot. Piotr BalkusDługo oczekiwany koncert był hołdem złożonym dla zmarłego w tym roku Ahmeta Erteguna, założyciela wytwórni płytowej Atlantic Records, który przyczynił się w dużym stopniu do sukcesu Led Zeppelin w latach 70.

"Zeppelini" wystąpili w prawie oryginalnym składzie: wokalista Robert Plant, gitarzysta Jimmy Page i basista John Paul Jones, wspierany przez bębniarza Jasona Bonhama - syna Johna Bonhama, który zmarł w 1980 roku. Nie licząc występu legendarnej grupy na koncercie charytatywnym Live Aid w 1985 roku, to był pierwszy od 29 lat pełnowymiarowy występ Led Zeppelin.

Biletów na to nie lada wydarzenie starczyło tylko dla 18 tysięcy szczęśliwców. Chętnych było 9 milionów (!). Widownia, na której znalazł się m.in. Paul McCartney, bracia Gallagher z zespołu Oasis, David Gilmour z Pink Floyd, Arctic Monkeys, Kate Moss i frontman Foo Fighters Dave Grohl, miała zaszczyt i szczęście posłuchać 16 - utworowego setu, wliczając w to dwa bisy. Zaczęło się od "Good Times Bad Times", a potem nie zabrakło wiekopomnego "Kashmir", "Ramble On", "Black Dog", "Dazed And Confused", i legendarnego "Whole Lotta Love".

Było też kilka niespodzianek. Disco-funkowy "Trampled Under Foot" z płyty "Physical Graffiti" z 1975 roku, czy "For Your Life" z albumu "Presence", zagrany wczoraj pierwszy raz w historii zespołu na żywo.

Po zagraniu klasyki gatunku - "Stairway To Heaven", Robert Plant, który dotychczas mało się odzywał między utworami, zwrócił się do tego, któremu dedykowany był ten koncert, krzycząc: "Ahmet, zrobiliśmy to".

Podczas dwugodzinnego występu Plant przedstawił publiczności każdego członka zespołu z osobna.

Legendarna czwórka, ubrana na czarno, z wyjątkiem Jimmy'ego Page'a, który był w białej bluzie, występowała przed wielkim telebimem, na którym na początku koncertu emitowane były zdjęcia zespołu. Ale kiedy rozbrzmiały dźwięki utowru "Kashmir" - najlepiej przyjętej przez audytorium pieśni wieczoru, ekran eksplodował "psychodelicznymi" kolorami. Przed zagraniem tego słynnego utworu, Plant powiedział: - Na sali są ludzie z pięćdziesięciu krajów. To jest pięćdziesiąty pierwszy - nawiązując tymi słowami do pakistańskiej prowincji Kashmir i popierąc jej niezależność.

Oto cała track-lista koncertu:

"Good Times Bad Times"
"Ramble On"
"Black Dog"
"In My Time Of Dying"
"For Your Life"
"Trampled Under Foot"
"Nobody's Fault But Mine"
"No Quarter''
''Since I've Been Loving You"
''Dazed And Confused''
''Stairway To Heaven''
''The Song Remains The Same''
''Misty Mountain Hop''
''Kashmir''
''Whole Lotta Love''
''Rock And Roll''

Materiał opracowany na podstawie brytyjskiego tygodnika New Musical Express.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mój ojciec puszczał mi Zeppelinów gdy jeszcze w pieluchach leżałem. W tej chwili jest to jeden z moich ulubionych zespołów sceny rocka. Oczywiście inni starzy wyjadacze też tam są ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wątpię, czy będzie trasa koncertowa. Plant wciąż powtarza, że chce być jak najdalej od "Stairway To Heaven". Dziwię się tak naprawde dlaczego znowu zagrali razem. No chyba że to był naprawdę hołd dla ich przyjaciela z Atlantic Rec.
A z tymi 9 milionami... niedługo pewnie dojdzie do tego, że zobaczyć Zeppelinów na żywo będzie trudniej niż trafić 6 w totolotka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak i teraz spędzam czas słuchając Led Zeppelin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem jednym z tych dziewięciu milionów ;-) Zarejestrowałem się na www i czekałem na losowanie biletów. Ach, cóż za pech, nie udało się.

No ale teraz to chyba trasa koncertowa...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.