Tytoń uratował Polskę!

Co to był za mecz! Przemysław Tytoń obronił karnego i Polska zremisowała z Grecją 1:1!

Mecz otwarcia Euro 2012 przeszedł do historii. Pierwszego gola dla Polski, a zarazem pierwszego na tych mistrzostwach zdobył Robert Lewandowski. W 17. minucie wykorzystał dośrodkowanie Kuby Błaszczykowskiego i pokonał bramkarza Grecji. Pierwsza połowa dla Polaków zakończyła się znakomicie. Natomiast w drugiej nie mieliśmy już tyle szczęścia.

W 51. minucie spotkania padł gol dla Greków, którzy grali w osłabionym składzie. Tym samym wyrównali wynik. Wydawało się, że gorzej być już nie może, tymczasem 17 minut później, drużyna Franciszka Smudy została osłabiona! Czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Szczęsny, a sędzia podyktował rzut karny dla Greków. Na boisko wszedł Przemysław Tytoń (zmieniając Macieja Rybusa). Kibice wstrzymali oddech, jednak Tytoń dał radę! Obronił bramkę przed Karagounisem, ratując biało-czerwonych! Żadnemu bramkarzowi do tej pory na Euro nie udało się prosto z ławki rezerwowych wejść na boisko i obronić karnego!

Mimo wielu prób, Polakom nie udało się strzelić zwycięskiego gola. Grecka defensywa była nie do pokonania. Mecz zakończył się remisem 1:1.