Facebook Google+ Twitter

Tytuł Top Global Thinker 2012 dla ministra Radosława Sikorskiego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-11-24 21:08

Magazyn "Foreign Policy" przyznał ministrowi spraw zagranicznych Radosławowi Sikorskiemu tytuł Top Global Thinker 2012 za "mówienie prawdy, nawet gdy nie jest to dyplomatyczne".

 / Fot. Historyk/Wikipedia/CC 3.0/ Top Global Thinker przyznawane jest najbardziej wpływowym politykom, pisarzom, noblistom i działaczom społecznym. Po raz pierwszy na Liście 100 Top Global Thinker znalazł się Polak.

Uzasadniając przyznanie tytułu Global Thinker ministrowi spraw zagranicznych Radosławowi Sikorskiemu, magazyn "Foreign Policy" podkreślił jego istotny głos w debacie na temat przyszłości Europy. Ważne okazało się też stwierdzenie, które wypowiedział w roku ubiegłym w Berlinie: "mniej zaczynam obawiać się niemieckiej potęgi niż niemieckiej bezczynności" i przemówienie w Oxfordzie, w którym przekonywał Brytyjczyków do "powrotu do Europy". Nie zapomniano również o jego pracy na rzecz wzmacniania współpracy transatlantyckiej w zakresie bezpieczeństwa.

Wśród najbardziej wpływowych postaci 2011 roku znaleźli się: prezydent USA Barack Obama, ekonomista Joseph Stiglitz, małżeństwo przedsiębiorców i filantropów Bill i Melinda Gates, założyciel Facebooka Mark Zuckerberg, birmańska opozycjonistka i noblistka Aung San Suu Kyi, chiński artysta Ai Weiwei, egipski noblista i lider Arabskiej Wiosny Mohamed ElBaradei oraz Prezydent Brazylii Dilma Rousseff.

Minister Sikorski w krzyżowym ogniu pytań

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Szef MSZ Radosław Sikorski wg ostatnich opublikowanych badań CBOSu uplasował się na trzecim miejscu wśród polityków cieszących się największym zaufaniem Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ludzie wybitni rozmawiają o problemach, ludzie przeciętni o wydarzeniach, ludzie mali o bliźnich".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, nie spieram się, że był przede wszystkim reżyserem. W ogóle dla tematu to średnio istotne. Aktorem również był, więc pisząc o nim w ten sposób nie popełniłam błędu.
Co do reszty - oboje pozostaniemy przy swoim zdaniu. Mamy do tego prawo. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że doceniono Polaka. Pan Sikorski znalazł się w niezłym towarzystwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według Wikipedii owszem, panie Romanie. I według innych źródeł również [np.: http://www.filmweb.pl/person/Vittorio+De+Sica-44592 ]. I nie sądzę, żeby znajomość pana Sikorskiego wpłynęła na zmianę jego zdania :) Nie odnosił się w nim do osoby, na którą owo oburzenie spada, lecz do tego, kto do takiego oburzenia jest skory.

Komentarz został ukrytyrozwiń

7 komentarzy P Koźmińskiego - negatywnych . Ta nagroda musi nieźle Pana uwierać .
Andzi Fotydze to się należałooooooo! Same sukcesy no nieeeeeeeeeeee!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Włoski aktor Vittorio de Sica mawiał tak: "Na oburzenie moralne składa się 2 procent moralności, 48 procent oburzenia i 50 procent zawiści"..

Dla pana Sikorskiego - gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sikorski to zwykły karierowicz !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Sikorski jest wybitnym polskim politykiem . Cieszę się ,że dostał nagrodę . To promocja Polski w świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A niech Was sobie biorą w jasyr. Skoro macie oddzielne państwo, to nie będziemy się tym przejmować. Na szczęście nasza Polska ma się dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.