Facebook Google+ Twitter

Tytuły nominowane w plebiscycie "Historia zebrana 2011"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-06 22:27

„Historia – świadek czasu, światło prawdy, życie pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości” – tak fascynującą naukę o czasach minionych określał Cyceron.

A czym historia jest dla nas obecnie? Pokrytymi kurzem opowieściami, czy może fascynującą wyprawą w przeszłość, by zrozumieć przyszłość? O tym możemy przekonać się w trakcie konkursu i plebiscytu na najlepszą książkę historyczną „Historia zebrana 2011”.

Które ze zgłoszonych tytułów są najlepsze? W których najważniejszą rolę gra człowiek bądź grupa ludzi? W których zgłębiać będziemy znane i nieznane fakty sprzed lat? W których historia znów „ożyje”, przekonując nas, że to fascynująca dziedzina nauki? Wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych kwartałach i latach jest rzeczą trudną, ale dzięki organizowanym konkursom i plebiscytom zyskujemy wiedzę na temat wartościowych książek, które pojawiają się na rynku. Dziś znamy już nominowane tytuły, pretendujące do grona tych najlepszych!

Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną, którego stronę internetową znaleźć można pod adresem www.historiazebrana.pl, będący wspólną inicjatywą portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl pomoże wyłonić te najlepsze z najlepszych publikacji w danym kwartale.

Konkursowe kategorie

W przedsięwzięciu w rolach głównych występują biografie i wspomnienia wielkich ludzi, okiem badacza możemy spojrzeć na pozycje adresowane do wyjątkowych pasjonatów oraz książki ujmujące zagadnienia historyczne w sposób nietuzinkowy.

W każdej z kategorii konkursowych nominacji dokonali zarówno internauci w powszechnym głosowaniu, jak i jury, składające się z: redaktorów naczelnych serwisów inicjujących konkurs, publicystów historycznych, naukowców i doświadczonych recenzentów książek. Wciąż można oddać swój głos na stronie http://www.historiazebrana.pl/, a wśród typujących zostaną rozlosowane cenne nagrody książkowe.
Emil Cioran twierdził, że „historia jest tęsknotą za przestrzenią i obawą przed osiedleniem się we własnym domostwie, marzeniem o włóczędze i potrzebą, aby umrzeć gdzieś daleko..”. Przekonamy się, czy tak jest rzeczywiście. ..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.