Facebook Google+ Twitter

Tytus, Romek i Atomek będą walczyć z okupantem

"Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy powstańcy 1944". Ten komiks, jak mówi sam Papcio Chmiel, będzie ostatnim jego komiksem, a pomysł wydania takiej historii dawno chodził mu po głowie.

Papcio Chmiel maluje mural w Muzeum Powstania Warszawskiego / Fot. Robert DanielukPapcio Chmiel? Któż go nie zna? Któż nie miał choć by raz jego komiksu w dłoni? Tytus, Romek i A'Tomek to trzy imiona, które towarzyszom dzieciom (także tym starszym) od końca lat 50. Do tej pory w przeciągu tych kilkunastu lat Papcio Chmiel (właściwie Henryk Chmielewski), wydał 31 komiksów z trójką zwariowanych bohaterów (prawie 11 milionów egzemplarzy). Tytułowy Tytus (właściwie najbarwniejsza postać), był już plastykiem, geologiem, mężem, graficiarzem czy nawet olimpijczykiem. Podróżował w nieznane otchłanie myśli i ziemi. Jednak nadchodzi taki moment kiedy i nawet Tytus musi dojrzeć.

Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Papcio Chmiel postanowił wydać nowy komiks pt.: "Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy powstańcy 1944". Wszystkie 37 nowych kart, będzie podróżą trójki bohaterów do czasów w których sam autor brał udział (jednak sam Henryk Chmielewski nie brał udziału w walce, został zatrzymany przez Niemców na Polu Mokotowskim). Ten komiks, jak mówi sam Papcio Chmiel, będzie ostatnim jego komiksem, a pomysł wydania takiej historii dawno chodził mu po głowie. Wspomnienia i tworzenie bardzo blisko ze sobą współgrają.

Papcio Chmiel pokazuje stronę która stanie się częścią muru Muzeum Powstania Warszawskiego / Fot. Robert DanielukDotarcie z historią do młodego widza to wielkie wyzwanie, dlatego przedstawienie trójki wesołych bohaterów i scen emanujących śmiercią, bólem i nadzieją, to nie lada wyczyn. Sam autor jednak wybrnął z tego po mistrzowsku. Żywe wspomnienia i narzędzie, pozwoli pokazać młodym prawdziwą historię wydarzeń sprzed 65 lat, kiedy to młodzi ludzie oddali życie za garść nadziei wolności.

W dzień premiery komiksu Papcio Chmiel namalował mural na murze Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to jedna z kart jego nowego komiksu. Każda karta jest oddzielną historyjką opowiadającą o tamtych sierpniowych i wrześniowych dniach.

Premiera komiksu odbędzie się dziś 21 maja 2009. Nakładem Prószyński i Media.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

a papcio to stary lizus i konformista! pamiętacie jakie było święto w komiksach z okazji któregoś tam lecia PRL? moim zdaniem nie powinno się go lansować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też, ale Romka i Atomka także.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.