Facebook Google+ Twitter

Tyychaa dla W24: "Zmieniłam się o 180 stopni..."

Ostatnie kilka miesięcy, były dla Martyny bardzo intensywne, ale szczęśliwe. Dlaczego? Tego dowiecie się z poniższego wywiadu.

Od naszej ostatniej rozmowy minęło już sporo czasu. Dużo się też u Ciebie zmieniło – wydałaś płytę, zorganizowałaś festiwal reggae, itp. Jak się sobie radzisz z rosnącą popularnością?

Ciekawe ujęcie '' rosnąca publiczność''. Wiesz, poza tym, że przybyło mi trochę lajków na fanpage'ów nie odczuwam jakos tej popularności. Może dlatego, że gram na razie mało koncertów. Ale to w najbliższym czasie się zmieni.

Jakie uczucia towarzyszyły Ci, kiedy po raz pierwszy miałaś w rękach swoją debiutancką płytę?

Było to coś niesamowitego. Byłam właśnie w drodze na Bless Reggae Fest, gdy nagle dzwoni do mnie kurier i mówi, że ma dla mnie płytki i pyta się gdzie ma jechać. Od razu zawróciłam i odebrałam płytki. Byłam z siebie bardzo dumna i z tego, że się nie poddałam, były też łzy radości.

Podobno wiele stacji radiowych puszcza już Twoje utwory. Czy z przyjemnością słuchasz wtedy swoich piosenek, czy myślisz sobie, że w tym czy tamtym miejscu mogłaś zaśpiewać coś w inny sposób albo zupełnie co innego?

Pewnie, że słucham ich z przyjemnością, zawsze wtedy podgłaszam radio na maksa. Czasem pojawiała sie taka myśl, że tu lub tam mogło by być coś inaczej lecz zmieniłam teraz do tego wszystkiego nastawienie i powiedziałam sobie: „te piosenki tak są nagrane, taka była moja pierwsza wizja i niech tak już zostanie“.

Mówi się, że ludzie się zmieniają. Czy Ty się zmieniłaś, w jakiś sposób, od naszej pierwszej rozmowy?

Tak, zmieniłam się o 180 stopni. Bardziej na pewno dojrzałam, poznałam nowych ludzi, którzy uświadomili mi, że muszę nabrać do tego wszystkiego więcej dystansu, nie można mieć wszystkiego na hop. Pracowałam też nad swoim charakterem i nauczyłam się, że nie można ufać wszystkim osobom.

 / Fot. Prywatne archiwum artystkiZorganizowałaś festiwal reggae. Skąd zrodził się ten pomysł?

Własny festiwal to było moje dziecinne marzenie. Kiedyś jak byłam mała ogladałam różne festiwale w TV, narodził się pomysł zorganizowania. Teraz gdy coś tam zaczęłam działać pomyślałam, że to odpowiedni czas na spróbowanie. Spróbowalam, napisałam do odpowiednich osób, i dostałam pozwolenie na zorganizowanie Bless Reggae Fest 2013.

Jak impreza została przyjęta?

Mimo niewielkiej publiczności imprezę, od strony publiczności, uważam za udaną. Po kilku rozmowach ze słuchaczami stwierdzam, że im się podobało i chcą Bless Reggae Fest 2014.

Czy planowane są kolejne edycje BRF – Bless Reggae Fest?

Tak, już działamy z ekipą i zbieramy kolejne informacje, szukamy sponsorów, artystów. Także BRF 2014 się odbędzie.

Twoim największym marzeniem, jak każdego muzyka, było nagranie debiutanckiego krążka. O czym teraz marzy Tyychaa?

Szczerze? Już sama nie wiem, mam tyle marzeń, połowę z nich spełniłam w te wakacje. Nagrałam płytę, zorganizowałam Festiwal, wystapiłam na ORF 2013, poznałam wielkie gwiazdy, zamieniłam z nimi kilka zdań – mówie tu o Luciano i Don Carlosie... Ale myśle, że jedno nie zmieniło się – chcę pojechać na Jamajkę.

Wiem, że dostałaś się do programu „Deutschland Sucht den SuperStar”. Jest to odpowiednik polskiego, np. „Must be the music”. Czy stresowałaś się przed castingiem? Co zaśpiewałaś? Jak sobie tam radzisz? / Fot. Prywatne archiwum artystki

Był stres, i to duży... Ogólnie ten dzień był bardzo zakręcony.. Na początku zapomniałam z domu dowodu osobistego, potem czekałam 10 godzin na casting... Byłam zmęczona, głodna... Ale weszłam, zaśpiewałam piosenkę '' Im więcej Ciebie tym mniej” Natalii Kukulskiej i '' Anioły '' Kamila Bednarka i przeszłam udało się. Niedługo zacznie się kolejny etap do którego bardzo starannie się przygotowuję.

Uczysz się w Niemczech. Czy planujesz powrót do Polski czy po skończeniu szkoły zostaniesz tam na stałe?

Są plany wrócenia do Polski. Chciałabym zrobić trasę koncertową.. Chciałabym zwiedzić Polskę, pokazać się większej publiczności.. Lecz nie wiem jak powiedzie mi się z DSDS nie wiem jak moje losy potoczą się w tym programie... Nie wiem naprawdę, na to pytanie dziś Ci nie odpowiem...

Jakie masz plany na przyszłość?

W grudniu będę obchodzić 1 urodziny, więc na pewno jakaś fajna imprezka... Są już pierwsze plany. Chcę zrobić teledysk, jakieś nowe single...

Dziękuję za rozmowę i życzę Ci powodzenia w dalszej karierze.
Również dziękuję. Pozdrawiam Tyychaa

(Rozmawiała: Alicja Szoplik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.