Facebook Google+ Twitter

Tzadik 2015 - "Cynamonowe sklepy" Brunona Schulza

TZADIK POZNAŃ FESTIWAL, którego organizatorem jest stowarzyszenie MULTIKULTI, poświęcony jest tradycji żydowskiej, tożsamości kulturowej oraz historii Żydów, jest w nim miejsce dla starej i nowej tradycji żydowskiej.

Inauguracja festiwalu Tzadik 2015. Na zdjęciu organizatorzy: Tomasz Konwent (z prawej) i Piotr Forecki. / Fot. Andrzej HajdaszW tym roku prócz muzyki i filmu jest obecny teatr.
W Teatrze Ósmego Dnia na rozpoczęcie festiwalu przygotowano „Sklepy cynamonowe”, na podstawie prozy Brunona Schulza, w reżyserii Roberta Drobniucha. To artystyczny projekt Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz tureckiego Cengiz Özek Shadow Theatre. Zamiarem twórców było przybliżenie tureckiej publiczności literatury polskiej. Spektakl powstał przy współudziale znanego lalkarza i mistrza animacji Cengiz Özeka oraz klarnecisty Michała Górczyńskiego.

Dla poznańskiej tzadikowej publiczności ten niezwykle ciekawy spektakl był nie tylko spotkaniem z nową interpretacją prozy Schulza, historią opowiedzianą światłem, cieniem, muzyką, przekształconą wyobraźnią twórców, magią teatru lalki i aktora, gdzie świat realny miesza się z nierzeczywistym. Był też spotkaniem artystów wywodzących się z odmiennych kręgów kulturowych, światów różnych estetyk i metod twórczej działalności.

Dodajmy, że premiera przedstawienia odbyła się Sklepy cynamonowe / Fot. Materiały prasowe organizatora (fot.Bartek Warzecha)podczas 17 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek w Stambule.
Publiczność poznańska może uznać z satysfakcją ósmą edycję festiwalu za rozpoczętą. Jutro czekają kolejne atrakcje muzyczne i filmowe. Zapraszamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.