Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

39507 miejsce

Tzadik Poznań Festival 2013 - Nowa Tradycja Żydowska

Jak corocznie Tzadik Poznań Festival gościć będzie w Poznaniu pod koniec lipca. To już siódma edycja festiwalu. Tak, jak poprzednio, festiwal podzielony będzie na dwie części: muzyczną i filmową.

Zapowiedź wydarzenia Tzadik Festival 2013 / Fot. materiały prasowe organizatora festiwaluTym razem wydarzenia potrwają cztery dni - od 25 do 28 lipca 2013 r.
Scena neoklezmerska reprezentowana będzie zarówno przez czołówkę muzyków z kraju, jak i ze świata. Gośćmi festiwalu będą muzycy z Izraela, USA, Chile, Argentyny, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii i oczywiście z Polski. Przygotowano osiem koncertów, trzy międzynarodowe projekty, w tym jeden specjalnie na zamówienie Tzadik Festival.

Projekty specjalne to występ tria Disgrained, Koby Israelite wspólnie z zespołem Samech oraz muzyka zaginionych plemion w wykonaniu kwartetu Rogiński, Kuyateh, Zemler, Szpura.

Wśród zaproszonych zespołów zaprezentują się między innymi: Daktari, Me la Amargates Tú Ensemble, Meadow Quartet with Tomas Dobrovolskis, Mikołaj Trzaska z projektem „Mówi Movie” oraz Uri Caine grający utwory Władysława Szpilmana.

Tzadik filmowy będzie przeglądem obrazów Zespół Samech na festiwalu Tzadik 2012 / Fot. Andrzej Hajdaszzaprezentowanych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Żydowskie motywy”. Temu wydarzeniu towarzyszyć będą spotkania z wybranymi twórcami. Kuratorem Tzadiku filmowego jest Piotr Forecki. Każdy z zaplanowanych pokazów poprzedzony będzie krótką prelekcją.

O szczegółach wszystkich wydarzeń można przeczytać na stronie organizatora Tzadik Poznań Festival 2013

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.