Facebook Google+ Twitter

Tzn Xenna & Leśne Dziadostwo & Too Late /20.01.17/ Szczecin

Tzn Xenna & Leśne Dziadostwo & Too Late 20.01.17 Szczecin ul. Kolumba 4 start 20:00 bilety 20/30 PLN

plakat / Fot. Kasia Sopelowaplakat / Fot. archiwum zespołuTzn Xenna & Leśne Dziadostwo & Too Late
20.01.17
Szczecin ul. Kolumba 4
start 20:00
bilety 20/30 PLN

Członków zespołu LEŚNE DZIADOWSTWO połączyła przed laty miłość do wynalazków Adama Słodowego, ziołolecznictwa oraz dubów smalonych. Od ponad 20 lat przewijają się w rozmaitych składach. Współtworzyli m.in. takie zespoły jak „Sunra”, „Sela”, „Jagodzianki”, „Rastamaniana”. Zaszyci w pomorskich lasach, na scenę wychodzą rzadko, tylko w wyjątkowych okolicznościach przyrody. I niepowtarzalnych. Muzyka Leśnego Dziadostwa jest mieszanką starego punkrocka i brzmień nowofalowych z wyraźną nutą undergroundu lat 80. oraz leśnego podszytu. Ich debiutancka płyta "Las człowieka" spłonęła w niewyjaśnionych okolicznościach w pożarze młodnika pod Ziołowem. Mottem ich twórczości jest przesłanie "Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy"."Too Late" powstało w Szczecinie w dzielnicy Pogodno w połowie 2009 roku. Muzyka tworzona przez Too Late cechuje się transowym brzmieniem lat osiemdziesiątych. Jak to często bywa działanie rozpoczęły covery i przeróbki flagowych punkowych „szlagierów" takich jak SEX PISTOLS, RAMONES czy EXPLOITED. Rok po debiucie do składu zespołu dołączył Piotrek z klawiszem nadając nieco bardziej nowofalowy charakter. Grupa ma za sobą kilka udanych koncertów między innymi z takimi zespołami jak Oedipus (USA), Carpark North (Dania), Kult, Armia, Apteka, Kolaboranci, Włochaty, Zielone Żabki czy Dr. Hackenbush. Obecnie grupa ukończyła pierwsze demo, które jest zapowiedzią debiutanckiego albumu. W grudniu 2010 roku uczestniczyli w swoim pierwszym konkursie wygrywając „Floating Trippin Festival” w Szczecińskim Free Blues Clubie, który był przepustką do Festiwalu Gramy 2011. Mimo że nie dostali się do ścisłego finału zostali wyróżnieni przez jury festiwalowe. Niedługo po tym, utwory zespołu miały swoją premierę na ogólnopolskiej antenie Polskiego Radia Trójka w programie Piotra Stelmacha "W tonacji Trójki" oraz "Offensywa". Rok 2012 to m.in. występ na finale WOŚP, festiwal 13Sphere, Szczecin Baltic Rock Meeting, oraz spektakularna wyprawa na festiwal do Jarocina. Zrealizowali to o czym marzy wiele zespołów lecz mało kto ma tyle odwagi i determinacji by tego dokonać. Zabrali ze sobą cały sprzęt nagłaśniający i zagrali "z przyczepki" cztery koncerty na terenie Jarocina. Dwa koncerty były w historycznym miejscu - w parku przy małej scenie, na polu namiotowym oraz w centrum miasta. Akcja odniosła pełen sukces, odbiła się szerokim echem wśród uczestników festiwalu oraz stała się istotnym, szeroko komentowanym wydarzeniem tegorocznego festiwalu. W najbliższych planach zespół czeka występ na agregatach na opuszczonej wyspie pośrodku rzeki Odry.

fanpage: https://www.facebook.com/TooLateSzczecin/

Zespół TZN Xenna powstał w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka "Markusa" Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra "Czombego" Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek "Sydney" Zientała (Dubiel został gitarzystą Deutera). Wiosną 1982 zespół zagrał trasę "Rock Galicja" wraz z Dezerterem i Deuterem w południowej części Polski występując m.in. w Rzeszowie i Krośnie.
W sierpniu wygrał eliminacje na festiwalu "Open Rock" w krakowskiej "Rotundzie" występując m.in. u boku grup: Turbo i Stalowy Bagaż, który umożliwił mu występ na festiwalu w Jarocinie. Muzycy jednak zrezygnowali z tej możliwości określając to miejsce mianem "festiwalu milicyjnego".
W tym czasie grupa pojawiła się w reportażu Telewizji Polskiej dotyczącym subkultur ("Sposob na życie" Ewy Skurczyńskiej), a także w programie o polskich punkach zrealizowanym przez zachodnioniemiecką stację ARD. Jesienią miejsce "Markusa", który został wcielony do LWP zajął Andrzej "Falkonetti" Kuszpyt, z którym TZN Xenna zagrała koncert w Sali Kongresowej. W 1983 "Zygzak" został usunięty z zespołu, a obowiązki wokalisty przejął "Falkonetti". Niewiele później muzycy przerwali działalność. "Gogo Szulc" odszedł do zespołu Tilt, natomiast "Sydney" w drugiej połowie lat 80. nawiązał krótką współpracę z Robertem Gawlińskim (wówczas ex–Madame) w jego zespole The Didet Bidet.
W 1984 roku TZN Xenna została reaktywowana przez: "Zygzaka", "Markusa", "Falkonetti'ego" (gitara basowa) i nowego perkusistę Dariusza "Dynię" Dynowskiego. W tym składzie zespół wystąpił w październiku w warszawskim klubie "Stodoła" grając obok Siekiery i amerykańskiej grupy Youth Brigade. W następnym roku muzycy wystąpili m.in. na festiwalu "Róbrege", oraz nagrali w tonpressowskim studiu cztery utwory: "Dzieci z brudnej ulicy", Ciemny pokój", "Gazety mówią" i "Nasz świat".
W pięcioosobowym składzie TZN Xenna grała koncerty do połowy 1987 roku, kiedy to muzycy postanowili zakończyć działalność. "Zygzak" później kontynuował granie w zespołach Lumpers i The Klaszcz. Wystąpił gościnnie na płytach: "Zdrada" (1996) zespołu Farben Lehre (śpiewając w utworze "Gazety mówią"), oraz na koncertowym albumie Armii "Koncert na XX-lecie" (wykonując utwór "To moja zemsta"). Dynowski w latach 2000–2003 był perkusistą grupy Deuter.Od 2010 roku zespół działał w składzie :Tele Kesur, Dynia, Klaus i Zygzak. Premierowy występ podczas festiwalu "Rock Na bagnie 2011" został dobrze przyjęty przez publiczność. Oprócz znanych z lat 80-tych utworów zespół zagrał swój nowy utwór "Niegrzeczny pomysł". Ostatecznie jako "Kałasznikow" stał się zwiastunem nowego rozdziału w histori Tzn Xenna. Koncert 26.11.2011 w Suwałkach stał się pierwszym krokiem do klubowych spotkań z publicznością. Entuzjastyczne przyjęcie przez młodą i dorosłą publiczność utwierdziło zespół w słuszności podjętej decyzji o powrocie na scenę.
17.12.2011 Tzn Xenna po raz pierwszy od 24 lat wystąpiła w Warszawie. Koncert w Punkt Radio Luksembourgh obejrzało prawie 800 osób. Przy dźwiękach znanych utworów publiczność zdzierała sobie gardła śpiewając razem z zespołem. Nowe utwory "Kałasznikow" i "Wolacy" zostali dobrze przyjęci a na bis wystąpił GoGo Szulc(pierwszy perkusista TZn Xenna) grając "Gumę" i "Religię".
Rok 2011 zakończył sie wydaniem drugiej po "Dzieciach z brudnej ulicy", 7"EP "Tzn Xenna 981-2011".Cały pierwszy nakład został wyprzedany w przedsprzedaż jeszcze przed wytłoczeniem.
18.11.2012 ukazała się pierwsza w historii zespołu płyta studyjna. "Dziewczyny w pogo" składająca się z siedmiu nowych utworów i 6 pereł z historii zespołu. Jest to niezwykle intrygująca pozycja ponieważ jest pierwszą, studyjną płytą wydaną w 31 lat od powstania zespołu.
Latem 2013 roku, w Mamoot Studio zespół nagrał swoją drugą studyjna płytę. Na płycie znalazło sie 7 premierowych utworów i sześć z historii zespołu. Materiał został zmiksowany w studio As One przez Smoka i Activatora.
Płyta CZART PRLU ukazała sie w dniu 9 listopada 2013 roku razem z dodatkiem w postaci dvd z koncertu w Jarocinie 2012. Jarociński koncert był pierwszym w historii zespołu występem na tym festiwalu.
W 2014 roku zespół zagrał 18 koncertów w ramach "Czart PRL-u tour 2014". Wystąpił też w Pokojowej Wiosce Kryszny, która co roku organizuje koncerty w Ramach Przystanku Woodstok. Zespół pojawił się też na krakowskim Punk Fest 2014organizowanym przez Galicja Production.
Rok 2015 to dwie trasy zagrane wspólnie z Sexbombą.
Trasa "Wiosenne pogo" i "Skorpionalia 2015" odwiedziło trzynaście miast. Oprócz tego zagrał innych piętnaście koncertów m.in :na scenie alternatywnej Cieszanów Rock Festiwal, Hey Ho Ramona festiwal w Trzcielu i po raz drugi na Punk Fest 2015 w Krakowie.
W roku 2016 zespół przygotowuje się do wydania 3 płyty .

fanpage : https://www.facebook.com/tznxennaoi/?fref=ts
Dlaczego. Jarocin 2012
https://www.youtube.com/watch?v=AqJxhIEPjf0
Dziewczyny w pogo
https://www.youtube.com/watch?v=Z8aYRYsHXb4
Kałasznikow
https://www.youtube.com/watch?v=FQIH4IJmotU

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.