Facebook Google+ Twitter

TZN XENNA- Najprawdziwszy zespół w historii polskiego punkrocka !

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-12 22:23

15 września w klubie „Smok”, ul. Warszawska 11/13 Otwock, zagrają TZN Xenna oraz nowo falowe Hatestory. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 19.

TZN Xenna – punkrockowy zespół powstały w sierpniu 1981 roku w Warszawie. Założyciele zespołu to: Krzysztof „Zygzak” Chojnicki, Marek „Markus” Kucharski, Tomasz „Gogo Szulc” Kożuchowski oraz Piotr „Czombe” Dubiela. Pierwotna nazwa zespołu: 'Kamash And The Elkers”.

9 września 1981 roku, „Zygzak” wraz z zresztą ekipy TZN Xenna zagrał pierwszy publiczny koncert w Domu Kultury „Skarpa” w Warszawie. Również w tym samym miesiącu, wziął udział w II Festiwalu Nowej Fali w Toruniu i o ile koncert w „Skarpie” okazał się dużym sukcesem, to na festiwalu- wielkim niepowodzeniem. Wraz z Dezerterem (kolejna wielka gwiazda polskiej sceny punk), w 1982 r zespół odbył trasę „Rock Galicja” występując między innymi w Krośnie i Rzeszowie. W krakowskiej „Rotundzie” (1982 r.) zespół wygrał eliminacje na słynnym festiwalu „Open Rock”, występując u boku takich sław jak Stalowy Bagaż oraz Turbo.

Wygraną stanowiła przepustka do występu na festiwalu w Jarocinie. Muzycy jednak nie wykorzystali danej im szansy, stwierdzając iż na „festiwalu milicyjnym” ich nogi nigdy nie powstaną. W 1987 roku, po jednej już próbie reaktywacji zespołu i wielokrotnych zmianach w składzie, TZN Xenna zakończyła działalność, a Chojnicki kontynuował granie w zespołach The Kleszcz oraz Lumpers.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.